MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – SOKOLOV 1:4

STAV SÉRIE: 1:3

Na stadion v Moravských Budějovicích opět dorazila více než tisícovka diváků a ta byla svědkem rychlé branky. Na tu tentokrát dosáhli sokolovští hokejisté, když už ve třetí minutě překonal Čápa nepokrytý Čejka. Žihadla tak musela začít dobývání sokolovské branky, a to se jim povedlo znovu v nástupu do druhé třetiny. Chytře se o to postaral Lupač, který dostal puk do sítě nahozením o betony gólmana Závorky.

Potom se dvakrát při šancích soupeře vyznamenal Čáp, ale hosté se přesto dočkali vedoucího gólu. Ve 35. minutě vyzval Tomeček ke skórování Vracovského. Šance na vyrovnání měla i Žihadla, ale Sokolov již vedení nepustil. Naopak rozhodnutí přišlo v přesilovce, Rohanovu střelu vrátil do klece Kuběna. Když pak o pouhé tři minuty později přidal čtvrtou branku po smolném okamžiku Hruška, bylo definitivně hotovo. V předposlední minutě ještě trefil v přesilovce Horký tyčku, když byl vyloučen za zákeřný zákrok do konce utkání kapitán Sokolova Rohan.

Branky a nahrávky: 23. Lupač (Heinrich, Pelikán) – 3. Čejka (Bečvář, Švec), 35. Vracovský (Tomeček, Trapl), 48. Kuběna (Rohan, Vracovský), 51. Hruška (Michálek). Rozhodčí: Dědek, Vrba – Bubela, Novotný. Vyloučení: 5:7, navíc Vrána 10 minut a Rohan (oba Sokolov) do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1 127. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2.

Moravské Budějovice: Čáp – Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Ferda, Heinrich, Krutiš. Sokolov: Závorka – Vodička, Pajk, Tomeček, Michálek, Přindiš, Šik – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan.