Snový start do čtvrtfinále, kdy se na brněnském ledě Žihadla ujala vedení v sérii, ale i přesto pro Moravské Budějovice sezona končí. Na úvodní úspěch nedokázali svěřenci Jiřího Recha navázat. Naopak Technici si zkušeně a nakonec poměrně pohodlně dokráčeli ke třem výhrám, a tím pádem pro postup do semifinále. „Podle mě rozhodl první domácí zápas, kdy jsme vedli 2:0, a nakonec utkání ztratili. Kdybychom v sérii vedli 2:0, dopadlo by to třeba jinak. Ale na kdyby se nehraje," ví lodivod Žihadel Jiří Rech.

Ve čtvrtém utkání se brněnská Technika dostala hned záhy po úvodním buly do vedení, které navíc v šesté minutě zdvojnásobila, a Moravské Budějovice s výsledkem již nedokázaly nic udělat. Snížil sice Pěška, ale pak už se opět trefovali hosté.

Nakonec utkání skončilo jasným vítězství Techniky, která stvrdila postup mezi elitní čtyřku. „První dva góly byly v naprostém rozporu s naší předzápasovou strategií. Sice se nám podařilo vstřelit kontaktní gól, ale zbytečnými fauly jsme se dostali opět pod tlak. Výsledkem byl pátý vstřelený gól a poté nám již chyběla vůle i síla se zápasem cokoliv udělat," řekl k zápasu moravskobudějovický trenér Jiří Rech.

Jedním z faktorů, proč Žihadla neuspěla, mohla být obranná činnost svěřenců Jiřího Recha.

V prvním vítězném utkání Moravské Budějovice inkasovaly sice pouze dvě branky, ale v dalších třech celkem osmnáct, což je na play-off obrovsky vysoké číslo. „Obranná činnost nás trápila celou sezonu. V zápasech play-off se to projevilo samozřejmě ještě více," mrzelo trenéra Jiřího Recha.

Ve třetím utkání se navíc zbytečně nechal do konce utkání vyloučit útočník Paták, který za tři čtvrtfinálové zápasy vstřelil čtyři branky a k tomu přidal dvě asistence. „Paták po trestu nemohl hrát a hodně chyběl. Byl to asi náš nejlepší hráč v play-off. Navíc jsme dohrávali pouze na pět obránců, a ještě se po první třetině zranil Havel," popisoval složitou situaci svého kádru Jiří Rech.

Moravské Budějovice navíc na brněnskou Techniku hrát neumí. Ve čtyřech utkání základní části nasbírali svěřenci Jiřího Recha proti brněnskému celku pouze jediný bod. Neoblíbený soupeř, to mohl být další z faktorů neúspěchu Moravských Budějovic. „Kluci bojovali, ale odehráli jsme čtyři utkání během jednoho týdne a ubývaly nám síly a už to nebylo ono," řekl na závěr kouč Moravských Budějovic.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - TECHNIKA BRNO 2:7

Branky a nahrávky: 25. Pěška (Rytnauer, Mikeš), 45. Trojan (Mikeš) - 2. Stehlík (Bustin, Kadlec), 6. Strýček (Kadlec, Stehlík), 28. Stehlík (Kadlec), 39. Stehlík (Piskoř, Zbořil), 46. Piskoř, 53. Bustin (Stehlík, Strýček), 55. Stehlík (Kadlec, Bustin). Rozhodčí: Pražák - Samuel, Mertl. Vyloučení: 5:3, navíc Sobotka 2x 10 min. a Šťáva (oba MB) DU. Využití: 0:3. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:3.

Moravské Budějovice: Šťastný Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Pelikán,Sobotka, Šťáva Matějka, Rytnauer, Havel, Horký, Krutiš, Pěška, Mikeš, Lupač, Vlašín.

Konečný stav série: 1:3.

Další výsledek čtvrtfinále play-off: Hodonín - Poruba 5:4 sn. Stav série: 2:2.