A vítězství hostů 2:1 mu udělalo velkou radost. „Věděl jsem, že to bude těžké. Byl to boj, jako každé derby. Jsem rád, jak jsme to zvládli, dobře bránili střední pásmo a zaslouženě vyhráli," radoval se Malena.

Při předzápasových rozhovorech naznačoval, že i přes jeho zkušenosti by mohla zapracovat mírná nervozita. Ta se ale nakonec nedostavila.

„První střídání jsem nevěděl, co bude. Ale když padl puk, tak už to bylo v pohodě. Navíc jsme první střídání odehráli velmi dobře, takže to ze mě spadlo a pak už to bylo dobré," pochvaloval si obránce, který v Dukle s přestávkami odehrál osm sezon.

O osudu celého utkání jednoznačně rozhodly přesilové hry. Třebíč dokázala využít hned dvě, naopak Jihlava z osmi neproměnila ani jedinou.

„Věděli jsme, že jsou v přesilovkách velice nebezpeční. Naštěstí se jim nepodařilo vstřelit gól, naopak my jsme naše přesilovky využili. Měli jsme i nějaké další brejkové situace, které se nám nepovedlo dobře vyřešit. Ale nakonec jsme vítězství o gól vybojovali," těšilo pětatřicetiletého harcovníka.

Horácké Slavii se v poslední době proti svému rivalovi z krajského města nebývale daří. V loňské sezoně dokázali třebíčští hokejisté vyhrát tři utkání, vítězní byli i dvakrát v přípravě. Dobře vstoupili také do nové sezony. Především výsledkům z přípravy však nepřikládá Malena velkou váhu.

„Příprava se nedá moc počítat. Stejně jako každý mančaft v ní Jihlava hledala ideální sestavu. Co se týče tohoto vítězství, tak s Hradcem tam Jihlavě góly napadaly, s námi je dát nemohli. Ale myslím si, že to bylo také naší zásluhou," hodnotil zkušený bek.