Věkový průměr mužstva 23 let osmatřicetiletý veterán – obránce Marcel Hrbáček výrazně překračuje. „Ale cítím se pořád stejně,“ bezstarostně pokrčí rameny.


„Začínám svou další sezonu v Horácké Slavii, takže pro mě to není nic nového,“ usměje se sympatický chlapík, který bude zřejmě opět šéfem.
Kabiny.


A zase o něco mladší.


Ti zkušenější – brankář Luňák či útočník Dibelka – měli po minulé sezoně zaječí úmysly. V třebíčské kabině je pouze jeden další třicátník, zadák Zdeněk Sedláček.


Zbytek? 19, 20, 21, maximálně 26 let…


Veterán trable neměl


„Tak určitě jsme zase omládli. Ale myslím, že ti kluci, co přišli, jsou dobří. Navíc nám přišel dobrý brankář z Kladna,“ naráží na Jakuba Lva, jenž okusil i zápasy extraligy.


Vůbec poprvé dirigoval svou novou „omladinu“ uplynulou neděli. Slávisté se totiž vydali před novým prvoligovým ročníkem na led.


A nechyběla jediná tvář. Trenéři Pokorný a Sláma přivítali třiatřicet hráčů. „Někteří z těch nových měli problémy. Já ale ne, vždyť už na tento led vyjíždím poněkolikáté,“ usmívá se.


Po nynějších trablech nesmí být před startem sezony ani památky. Fanouškovská obec opět očekává poklidný rok. A pokud možno, korunovaný podobně jako loni postupem do play off.


Extraligová zkouška


Prognóza kapitána Třebíče? Tu nečekejte, jeho primární vlastností je opatrnost.


„Ještě není vůbec jisté, jestli budu opět kapitánem. Nechám to na trenérech a kabině,“ říká s trochou alibismu. „Jinak myslím, že můžeme zopakovat loňský rok, jiný cíl mít ani nemůžeme.“


Test připravenosti podstoupí Horácká Slavia už dnes vpodvečer. Od 17:30 hodin vyrukuje na ambiciózního nováčka extraligy z Mladé Boleslavi.


„Jsou v přípravě o čtrnáct dní před námi, bude to pro nás určitě handicap. Ale o výsledek moc nejde, důležité jsou v přípravě jednotlivé výkony.“


Ostatně, před startem ligy, jak je zvykem, hraje drtivá většina hráčů o své místo v sestavě.