Fandit? Nefandit? Hokejisté mají rádi bouřlivou atmosféru. Minulé pondělí se ale skvělá kulisa utkání Třebíč - Přerov nečekaně zvrhla. Jeden z rádoby příznivců vhozeným dělobuchem zranil soupeřova hokejistu…

Trest přišel ještě do konce týdne. Pokuta čtyřicet tisíc korun, úhrada nákladů disciplinárního řízení a uzavření části hlediště za trestnými lavicemi na pět utkání (tedy reálně do konce listopadu).

Jeden z diváků na třebíčském stadionu zranil hozenou pyrotechnikou hokejistu Přerova. Zástupci kotle Horácké Slavie se od incidentu distancovali a hráčům se po utkání omluvili.
Incident na hokeji v Třebíči: divák hodil dělobuch na hráče Přerova, zranil ho

Omezení přístupu do hlediště hrozilo před sedmi lety také v Pelhřimově, kde vznikla pikantní situace.

Velkou bouři nevole totiž vzbudil tehdy v létě nastupující nový provozovatel pelhřimovského stadionu, Technické služby Pelhřimov. Ve zveřejněném návštěvním řádu byly i takové absurdity, jako zákaz nošení hlučných nástrojů nebo tyčí pro vlajky a transparenty do hlediště.

A spolu s dalšími problémy mezi nájemcem a pronajímatelem se staly aktuálními i úvahy představitelů klubu o přesunu z Pelhřimova do Humpolce.

O situaci tehdy Deník referoval takto:

Nový návštěvní řád rozpoutal protest fanoušků. Ti dokonce podepisovali petici. „Kdo byl někdy na hokeji, tak ví, že k němu hlučné fandění neodmyslitelně patří. Cílem petice je, aby došlo ke korekci nesmyslných bodů v návštěvním řádu,“ prohlásil tehdy pro Deník její autor, Pavel Rafaj.

Jak rychle tato kauza vybublala na povrch a psala o ní řada médií (včetně televizní reportáže), tak zase rychle pohasla. Lední Medvědi zůstali v Pelhřimově, kde působí dosud. Jen místo druhé ligy později po sestupu nastupovali dříve v jihočeském přeboru, nyní druhý rok hrají Krajskou ligu mužů Vysočiny.

Změna přestupního řádu by měla přinést volnější pohyb hráčů, profitovat by z toho mohly především menší kluby.
Tabulkové odstupné. Změna nás nezasáhne, tvrdí Čermák. Naopak, kontruje Ščerban

Na tehdejší události již nyní nechce nikdo vzpomínat. „Já jsem tehdy u toho nebyl,“ uvedl na telefonický dotaz Deníku v minulém týdnu sekretář pelhřimovských hokejistů Jan Dvořák. Ten se nechtěl ani vyjadřovat k současnému vztahu klubu s novým nájemcem stadionu: „Já dělám mládež, tohle neřeším.“

Zavzpomínat si na, z dnešního pohledu, spíše bouři ve sklenici vody, nechtěl ani tehdejší manažer Ledních Medvědů Aleš Kučera. „Víte, já mám v současnosti jiné aktivity a podobné věci jsem už z paměti dávno vytěsnil. Hokej z Pelhřimova neodešel, a to je myslím to hlavní,“ dodal.

To je pro pelhřimovské fanoušky jistě to nejdůležitější. Navíc se ve městě změnil provozovatel stadionu, kterým je Pelhřimovská sportovní s. r. o. Jen ten návštěvní řád, který je k nalezení na stránkách hokejové klubu, je stále stejný.