A čekají je hodně těžcí soupeři. Slavia se totiž po nepříliš vydařeném startu do sezony v posledních týdnech parádně rozjela, Poruba pro změnu celou soutěž vede.

Už od 15.00 zahájí boj o další body Horácká Slavia Třebíč, která se postaví do cestě pražské Slavii. Třetí čtvrtinu základní části letošního ročníku uzavřeli Horáci prohrou 3:4 v prodloužení. Přesto panuje v Třebíči s dosavadním průběhem sezony spokojenost.

Druhé místo tabulky je více než solidním vysvědčením. „Jsme samozřejmě spokojeni, to nebudu skrývat a spokojeno je i vedení klubu. Je to práce všech kluků, kteří všech třicet devět kol podávají stabilní výkony. Neměli jsme zatím žádné velké výkyvy," pochvaloval si v rozhovoru pro klubový web kouč Třebíče Kamil Pokorný.

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou (v zelených dresech) by chtěli na jaře v moravskoslezské divizi D navázat na poměrně vydařený podzim.
Koho do branky? Fotbalisté Ždírec nyní řeší poměrně nečekaný problém s gólmany

O hodinu později než zápas v Praze má pak start souboje hokejistů Dukly Jihlava s vedoucí Porubou. Také jihlavští hráči brali v předchozím kole jen jeden bod, když prohráli až v nastaveném čase se sobotním soupeřem Třebíče.

Po utkání hokejisté klubu z Vysočiny věděli, že měli na lepší výsledek. „Bohužel se k nám pomyslné štěstíčko nepřiklonilo a v prodloužení jsme inkasovali. Odjeli jsme domů s jedním bodem, což je pro nás málo,“ neskrýval útočník Dukly Richard Cachnín, který středeční zápas úvodní trefou odstartoval.

CHANCE LIGA - 40. KOLO
SOBOTA: Slavia Praha – TŘEBÍČ (15.00), Poruba – JIHLAVA (16.00), Kolín – Zlín, Šumperk – Vsetín, Frýdek-Místek – Prostějov, Přerov – Litoměřice (vše 17.00), Pardubice B – Sokolov (18.00).