V Třebíči to dlouhou dobu vypadalo na překvapení. Nováček třetí nejvyšší soutěže z Velkého Meziříčí se díky Slabému ujal v závěru prvního dějství vedení, které držel bezmála půlhodiny. Až v závěru dokázali domácí najít recept na brankáře Slavíčka a třemi brankami v rychlém sledu se vyhnuli blamáži. Nicméně před startem nového ročníku Chance ligy to nebyl optimální výkon.

Na ledě žďárských plamenů to byla pro diváky dobrá podívaná. Zápas plný zvratů a hlavně gólů vygradoval v samotném závěru. Havlíčkův Brod dokázal nepříznivě se vyvíjející skóre dvěma góly zvrátit, ale totéž se v poslední sedmiminutovce podařilo i domácím. Byla z toho těsná výhra 6:5.

Dukla plánované domácí utkání se Znojmem neodehrála, hosté ho odřekli. Proto si tým kouče Ujčíka včera zahrál jen modelový zápas mezi sebou.

TŘEBÍČ – V. MEZIŘÍČÍ 3:1
Branky a nahrávky: 48. Krliš (Psota), 49. Szathmáry (Nedvídek), 59. Šťovíček (Psota) – 19. Slabý (Juráň, Hort). Třetiny 0:1, 0:0, 3:0. Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Chalupa, Vodička, Čejka Valík, Zukal – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Kratochvil, Krliš, Psota, Křehlík, Kořenek, Ferda, Michálek, Vedral, Čížek. Velké Meziříčí: Slavíček – Slabý Hort, Trnka, Ambrož, Baňa Kochánek, Vlašín – Juráň, Krutiš, Horký, Strnad, Křenek, Paták, Vlašín, Maštera, Rozmarín, Burian.

ŽĎÁR N. S. - H. BROD 6:5
Branky a nahrávky: 2. Kovářů, 18. Prokš (Štěpánek), 25. Prokš (Gregar), 31. Černohorský, 54. Jícha (Prokš), 57. Čermák (Štěpánek) – 3. Košťál, 8. Cachnín, 30. Smutný, 42. Mlynář, 49. Voříšek (Holenda). Třetiny 2:2, 2:1, 0:2. Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva, Zedek, Půža, Rašín, Vašíček, Černohorský – Chlubna, Čermák, Jícha – Bureš, Heinrich, Kovářů – Gregar, Prokš, Štěpánek – Adam, Šerejch. Havlíčkův Brod: Nedvěd – Vála, Kliment, Dudycha, Dvořák, Benák, Smutný – Košťál, Padělek, Čejka – Voříšek, Mlynář, Holenda – T. Ludvík, Cachnín, Tecl – Zvěřina, J. Ludvík, Janiurek.