Hokejisté Horácké Slavie Třebíč podlehli Zlínu 1:2, když domácí celek vstřelil vítězný gól pouhých devět vteřin před závěrečnou sirénou!

Vstup do středečního zápasu měli lepší domácí Berani. Už ve 4. minutě od modré vystřelil Novotný a Luža jeho pokus šikovně tečoval mimo dosah Jekela – 1:0.

Domácí celek pak nastřelil břevno a tyčku svatyně Třebíče. Naopak vyrovnat mohli Šilhavý a po něm Bittner, ale bez úspěchu. Slušný hokej byl k vidění rovněž v prostřední části, ale branky se pomalu pět tisíc diváků na tribunách nedočkalo.

Zahřmělo po půlminutě třetí části. Michálek se natlačil před branku Zlína, kde se v tlačenici nejlépe zorientoval Ferda a vyrovnal na 1:1.

Úvodní jarní zápas letošního ročníku moravskoslezské divize D se fotbalistům Žďáru nad Sázavou (v černých dresech) i Havlíčkova Brodu výsledkově nevydařil.
Fotbalisty Slovanu srazila laciná branka. Žďár ještě hodlá vedoucí Start prohnat

Vstřelená branka vlila hokejistům Horácké Slavie novou krev do žil a zdálo se, že mají více sil. Jenže druhá branka nepadla a pár vteřin před třetí sirénou přišel šok.

Gazda se dostal volný před Jekela, z pravé strany však nevystřelil, naopak ideální nahrávkou našel před prázdnou brankou Langa. A ten, byť s problémy, kotouč dostal odrazem od zadní tyče do sítě – 2:1.

Čtvrtý duel semifinálové série hrané na čtyři vítězná utkání je na programu opět ve Zlíně dnes od 17.30.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF CHANCE LIGA
ZLÍN - TŘEBÍČ 2:1
Branky a nahrávky: 4. Luža (Novotný, Mrázek), 60. Lang (Gazda, Kindl) – 41. Ferda (Michálek, Tureček). Rozhodčí: Wagner, Veselý – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4 895. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Zlín: Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Kubiš, Hejcman, Pospíšil – Sedláček, Sadovikov, Köhler. Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž, Fajmon – Dočekal, Michálek, Ferda – Novák, Bittner, Psota – Svoboda, Malý, Klímek – Pšenička, Šilhavý, Sedláček.
Stav série: 2:1.