„Umožníme Lukášovi chytat kvalitní soutěž, ve které může po zbytek letošní sezony nabírat zkušenosti. Máme zájem, aby dostával co nejvíc příležitostí. Určitě je to pro jeho růst lepší, když bude chytat kvalitní zahraniční soutěž,“ uvedl vedoucí sportovního úseku Brna Jaroslav Medlík na klubovém webu.

Kmenový hráč Komety tak poslední utkání odchytal v sobotu v derby proti Jihlavě, které favorizovaná Dukla vyhrála 6:3. Na severu Evropy by měl působit do konce sezony.

„My ho samozřejmě nějakou dobu sledujeme, víme o Lukášovi dost. Ve své věkové kategorii patří mezi nejtalentovanější brankáře na světě a má před sebou velkou budoucnost,“ tvrdí o Dostálovi na klubovém webu Risto Jalo, generální ředitel Ilves a dodává: „Ocenění nejlepšího brankaře na mistrovství světa nedosáhl náhodou, proto jsme rádi, že si vybral pro svůj další vývoj náš klub.“

Dostál kryl poslední dobou záda Karlu Vejmelkovi, který občas také hájí třebíčské barvy, a po návratu Marka Čiliaka ze Slovanu Bratislava tak byl odchod osmnáctiletého talentu nasnadě.

Mimochodem ve finské nejvyšší soutěži působí již dva čeští brankáři a oba jsou pro změnu spojeni s dresem Dukly. Jihlavský odchovanec Jakub Škarek je v Lahti a do dresu městského rivala Ilves Tappary se obléká Miroslav Svoboda, který v předloňské sezoně pomohl postoupit Dukle do extraligy. 

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková
Chci mít hlavně dobrý pocit z jízdy, nestresuje se před MS Sáblíková