Horácká Slavia to dlouhodobě na Motor umí, a daleko od zisku nebyla ani tentokráte. Na vedoucí branku Endála odpověděli hosté na přelomu poloviny hracího času Havránek s Havlátem a Třebíč vedla 2:1.

Jihočeši ale dokázali ještě do druhé přestávky manko dorovnat, když se po rychlém brejku prosadil Novák.

Ve třetím dějství nechtěl ani jeden z protivníků chybovat a šancí se moc neurodilo. Domácí nevyužili ani přesilovou hru při vyloučení Bilčíka a zdálo se, že duel se rozhodne až v prodloužení. K němu chybělo pouhých šedesát šest sekund, když na dvakrát před Svobodou prosadil Babka a rozhodl utkání.

Čtyři kola před koncem základní části tak Třebíčští ztrácejí na postupovou osmou příčku propastných devět bodů.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – TŘEBÍČ 3:2

Branky a nahrávky: 6. Endál (Novák, Plášil), 35. Novák (Pavlin, Gilbert), 59. Babka (Kutlák, Doležal) – 26. Havránek (Nedvídek, Vl. Brož), 33. Havlát (Nedvídek). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Votrubec, Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 6 279. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:0. Třebíč: Svoboda - Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, V. Čejka, Bilčík – Psota, Nedvídek, Havlát – Vodný, Havránek, Kratochvíl – Malec, Král, Paták – Süss, Mlynář, Novák – Ferda.