„Byly tam velké individuální chyby. Jednak jsme tam měli nepokryté hráče a byl tam nedůraz v osobních soubojích. Soupeř vyhrál puk, následovala přihrávka v podstatě do prázdné branky. U toho druhého gólu jsme byli absolutně nedůrazní," posteskl si trenér Horáků Karel Vejmelka. Jeho tým si ale závěr zkušeně pohlídal a nepustil Východočechy ani do závěrečné power-play.

„Možná to bylo tím, že jsme tam točili jen deset hráčů. 
V prvních dvou pětkách máme větší kvalitu, což se výkonnostně projevilo. Hru jsme stáhli z pěti obránců na čtyři, takže zase hráli ti lepší kluci," vysvětluje šéf třebíčské střídačky.

Domácím se zejména v závěrečných dvou minutách řádné hrací doby dařilo držet puk v útočném pásmu soupeře.
„Byli jsme lepší na puku, kde jsme se udrželi hlavně v pásmu soupeře. Tím jsme si ten závěr pohlídali, ale na deset lidí se celé utkání hrát nedá. Proto chceme, aby se nějakým způsobem „vzdělávali" všichni hráči, ale někdy to prostě nejde. Když se jde za nějakým cílem a je potřeba vyhrát a to utkání zvládnout, tak musíte hru stáhnout na dvě pětky, nejde hrát na tři," ví Vejmelka.

Třebíčští dorostenci tak splnili cíl umístit se mezi čtyřmi nejlepšími a poslední dva duely základní části ve skupině Střed můžou pojmout jako přípravu na nadstavbovou část ligové sezony.

„Závěrečné dva zápasy budou pro nás přípravou. Zvažuji, že bychom udělali nějaké změny v sestavě, protože celou tu dobu to držíme pohromadě a hrajeme ve stejném rozestavení. Zřejmě vyzkoušíme, aby si kluci zahráli také každý s někým jiným, a uvidíme, co to přinese. Půjde o to, zapojit víc do hry kluky, kteří byli dosud ve třetí lajně a nebyli tolik vytěžováni," naznačil další plány kouč Horácké Slavie.