Na nájezdy byl ale lepší Hradec Králové. Jihlava měla v Šumperku vynikající nástupy do všech třetin a s přehledem na ledě nováčka zvítězila.

H. BROD - CHOMUTOV 1:3

Hned v úvodních vteřinách mohla padnout branka, jenže Kraft z bezprostřední blízkosti brodské branky minul. Hosty to ovšem tolik mrzet nemuselo, protože do vedení se dostali na začátku 6. minutě. Při doznívajícím Pavlíkově vyloučení vypálil od modré Havíř, a Kraft z dorážky dostal puk do domácí sítě 0:1. Domácí se dostali do vážnější situace až v závěru úvodního dějství, ale s přečíslením tři proti jednomu nenaložili vůbec dobře.

Narozdíl od první části do té druhé vstoupili lépe domácí, ale znovu udeřili Piráti. Ve 35. minutě dorazil puk v přesilovce do sítě Hřebejk a bylo to 0:2. Nástup do třetí části opět patřil Chomutovu, který už potřetí udeřil v přesilové hře, další dorážku nasměroval do sítě Seman 0:3.

Rebelové se v závěru dočkali alespoň čestného úspěchu, v 56. minutě úspěšně zakončil přečíslení Štěpánek, závěrečná power play už nebyla úspěšná.

Branky a nahrávky: 56. Štěpánek (Semorád) - 6. Kraft (Havíř), 35. Hřebejk (Pulpán, Kraft), 42. Seman (Hafenrichter, Ondřej). Rozhodčí: Hejduk - Šperl, Jílek. Vyloučení: 8:10, navíc Němec (Havlíčkův Brod) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1 045. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1.
Havlíčkův Brod: Neruda - Morava, Ostrčil, Pavlík, Koma, Protivný, Jelínek, Šenkeřík, Sova - Kostourek, Polodna, Meidl - Křivohlávek, Semorád, Němec - Fiedler, Zábranský, Švaňhal - Stehlík, Štěpánek, Musil.

TŘEBÍČ - HR. KRÁLOVÉ 1:2 na náj.

Třebíč začala utkání náporem, do vedení však šli hosté. V sedmnácté minutě po pohledné kombinační akci otevřel skóre Brož. Pro domácí to bylo poměrné kruté, protože měli více střeleckých příležitostí než Hradec, ale s koncovkou se Horáci potýkají dlouhodobě.

Na začátku druhé třetiny byl lepším týmem Hradec, ale Třebíč se postupně probudila a zásluhou Havla také dokázala vyrovnat.

Ve třetí části domácí bojovali o vítězství, hosté byli překvapivě pasivní a hájili remízu. To se jim nakonec podařilo. V prodloužení branka nepadla, samostatné nájezdy rozhodl střelecky disponovaný Brož, který proměnil všechny tři své pokusy a přivál Hradci druhý bod.

Branky a nahrávky: 34. Havel (Kania) - 17. Brož (Koudelka, Moskal), rozh. nájezd Brož. Rozhodčí: Humpolíček - Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1080. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0. Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sláma, Valenta, Brož, Dietz, Sobotka, Kadela R. - Havel, Dolníček, Laš - Vondráček, Havlíček, Burian - Dočekal, Fořt, Čech M. - Heřman, Kaut, Vítek.

ŠUMPERK - JIHLAVA 2:6

Dukla zchladila domácí hned v úvodu, když první přesilovku využil ve čtvrté minutě Kolafa. Hosté ovládali hru, o to více, když v deváté minutě z velkého úhlu prostřelil Štůralu Vysloužil. Draci byli v první části naprosto bezzubí, takže gólman Novotný neměl příliš práce.

Snahu hostitelů o korekci výsledku navíc utnul ve druhé minutě druhého dějství střelou do šibenice Padělek. Šumperk se začal střelecky osmělovat až v polovině zápasu při dvojnásobné přesilovce, jihlavský brankář ale chytal spolehlivě. Dukla se i nadále bránila sérii oslabení, nováčkovi však nebylo souzeno skórovat. A když už Velecký hostujícího brankáře překonal, zazvonila za Novotným tyč.

Za svoji střeleckou nemohoucnost pykali domácí i v úvodu třetí části. Nejprve Polcar propálil Štůralu, vzápětí proměnil trestné střílení Čachotský. A když Hodek zasunul puk do domácí svatyně pošesté, byli šumperští hráči zralí na ručník. Ve zbytku utkání už Jihlava jen dohrávala, dopředu se nehnala ani při přesilovkách. Domácí nakonec kouzlo Novotného zlomili a alespoň korigovali výsledek.

Branky a nahrávky: 48. Červenka (Haas), 51. Sedlák (Brunec) - 4. Kolafa (Hodek, Ficenc), 9. Vysloužil (Dobrovolný, Domin), 22. Padělek (Hodek), 45. Polcar (Kolafa), 45. Čachotský, 47. Hodek (Hubáček, Ficenc). Rozhodčí: Čech - Reich, Chocholouš. Vyloučení: 6:10, navíc Drtil (Š) 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:3
Jihlava: Novotný - Petráček, Dobrovolný, Kolda, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Malena - Hubáček, Bezděk, Karpov, Polcar, Vysloužil, Krupka, Pometlo, Domin, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Hodek.