Na střídačku Lvů se podruhé (a poprvé venku) postavil zkušený Milan Skrbek, který v týdnu nahradil odvolaného Jaromíra Šindela. První zápas pod Skrbkovou taktovkou Ústí nevyšel, když podlehlo 1:2 brodským Rebelům, na týmu už ale bylo znát jisté zlepšení.

„Vždycky se čeká, že když dojde ke změně, tak se mužstvo nabudí a že se obyčejně první utkání vyhraje, ale nám se to nepodařilo," prohlásil nový stratég Slovanu.

Co se ale nepovedlo proti Havlíčkovu Brodu, povedlo se proti dalšímu týmu z Vysočiny. Severočeši o tříbodovém zisku rozhodli už během první třetiny, kdy dali tři góly.

„My už jsme vítězství potřebovali, čekali jsme na něj dost dlouho. Já bych chtěl poděkovat hráčům za perfektní přístup, za kvalitní výkon a za velkou bojovnost. Ten zápas byl vyrovnaný, ale my jsme prostě dali tři góly," uvedl Skrbek.

Právě tyto tři zásahy z úvodní části hodně rozrušily domácího trenéra Kamila Pokorného. „Vždy když prohrajete třetinu takovým rozdílem, tak jsou tam nějaké důvody. Já bych je viděl v tom, že hráči nebyli zkoncentrovaní. Když nejste zkoncentrovaní, tak je všechno špatně. Nejdou vám nohy, nejste na místech, na kterých byste měli být. Nebyli jsme připravení hlavou, a proto nám soupeř utekl. Potom už to byla z naší strany křeč," přemýšlel.

Obraty se nedaří

Křeč ze strany jeho týmu to byla i proto, že Třebíči se letos příliš nedaří otáčet duely, ve kterých prohrává. Z dosud odehraných pětadvaceti kol se tak stalo zatím pouze dvakrát. Poprvé v Havířově, kdy Horácká Slavia nakonec vyhrála 2:1, a podruhé doma s Kadaní, kdy stejným výsledkem zvítězila po samostatných nájezdech.

„Pokud prohráváme, tak se dostáváme do situace, kdy to těžko otáčíme," uvažoval Pokorný. V otáčení duelů by měli pomoci především zkušenější hráči, o dva z hlavních tahounů se ale v sobotu opřít nemohl.

„Chyběl nám jak Dolníček, tak Malena. Především Rosťa v obraně, protože když nastane problém, tak to zklidní. Mladí dostali důvěru, ale když prohráváme, tak to nezvládáme," zakončil.