JIHLAVA PŘEROV 1:0

Chladné počasí patrně inspirovalo i hokejisty, kteří fanoušky svojí produkcí dlouho rozhodně nezahřívali. Nebylo proto divu, že v úvodní dvacetiminutovce branka nepadla.

Od druhé části se tempo přece jen trochu zvedlo, překvapivě však zásluhou hostujících Zubrů. Ty dlouhé minuty svírali Jihlavu před její svatyní. Jenže její strážce Lundström ji pečlivě uzamkl a Hanákům prostě skórovat nedovolil. Paradoxně se tak dostali do vedení poněkud zaražení domácí, kteří Pekrem využili přesilovou hru.

Třetí třetina se rovněž rozbíhala velmi pozvolna a brankáři nadále kralovali nad kanonýry. Gól nepadl ani při power-play hostí, kdy jihlavští hokejisté třikrát minuli prázdnou branku. O tři vydřené body ale už nepřišli.

Branky a nahrávky: 35. Pekr (Pohl). Rozhodčí: Grech, Šindel Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1 339. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Jihlava: Lundström - Holý, Pohl, Matějíček, Mareš, Půža, Štindl, Černohorský - Pekr, Skořepa, Anděl - Čachotský, Werbik, Zeman - Hrníčko, Osmík, Klíma - Chlubna, Čermák, Harkabus.

TŘEBÍČ ÚSTÍ N. L. 3:2 pp

Rovněž v Třebíči se hráči hodně dlouho dostávali do provozní teploty. Domácí probral zřejmě až pohovor trenérů v první pauze. Hned po zahájení druhé části Vodného střelu nedokázal Havránek, nová posila Horáků, dopravit do odkryté branky.

Litovat toho domácí dlouho nemuseli. Kusko proměnil trestné střílení a dostal Třebíč do vedení.

Jenže další branky nepřibyly, a tak udeřili hosté. Ve středním pásmu dvojice Weinhold, Schwamberger přehrála kompletní formaci domácích a druhý jmenovaný vyrovnal.

Ještě hůře bylo domácím po startu třetí třetiny, kdy střelou z dálky otočil stav Hes. Domácím teklo do bot, sedm minut před koncem základní hrací doby se šťastně odrazil kotouč na mezi kruhy zcela pozapomenutého Vágnera, který střelou pod břevno alespoň srovnal. V prodloužení pak důsledně dohrál šanci Zohorny Nedbal, který našel vyražený kotouč na brankovišti a rozhodl.

Branky a nahrávky: 24. Kusko (TS), 53. Vágner (Havránek), 63. Nedbal (R. Zohorna, Střondala) 31. Schwamberger (Weinhold, Krliš), 43. Hes (Schwamberger, Melka). Rozhodčí: Čech, Barek Bohuněk, Zídek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 1:0. Třebíč: Dostál - Brož, Bilčík, Vágner, Nedbal, V. Čejka, Furch - Kusko, Nedvídek, Psota - Vodný, R. Zohorna, Havránek - Süss, Novák, Střondala - Malec, Král, Paták - Kratochvíl.

David Honzík oblékal jihlavský dres už v sezoně 2015/2016.