Při pohledu na tabulku jsou všichni krajští zástupci v první šestce a ze všech tří klubů shodně zní: „Jsme spokojení." Jaká byla první půlka sezony z pohledu týmů z Vysočiny?

Nejspokojenější může být s dosavadními výsledky jihlavská Dukla. Ta se i díky poslednímu úspěchu Rebelů na Hané dostala na druhé místo, ze kterého ztrácí osm bodů na první Mladou Boleslav a má jednobodový náskok na pronásledovatele z Havlíčkova Brodu a Olomouce.

Jihlavský tým neprošel během úvodních šestadvaceti kol výraznější krizí, za zmínku snad stojí pouze dvě prohraná derby v řadě a následná porážka v Šumperku. Jinak ale podává stabilní výkony, a to i přesto, že celý podzim trenéry Vlka a Zemana trápí ohromná marodka. Téměř celou sezonu jim chybí letní posila Viktor Ujčík, který musel podstoupit další z řady operací kolen, podstatnou část vynechali i Důras, nebo Velecký. K nim se vždy přidalo čtyři až pět hráčů s dalšími zdravotními problémy.

Navzdory všemu má Dukla na svém kontě třiapadesát bodů a po Boleslavi se pyšní nejlepším útokem v lize. Petr Vlk se může spolehnout především na kapitána Tomáše Čachotského, který se čtyřiceti body vévodí tabulce produktivity a na pozici lídra úspěšně nahradil Ficence s Hodkem, kteří v létě ukončili kariéru.

Až nečekaně dobře si v tabulce stojí i Havlíčkův Brod, jehož předsezonním cílem bylo dostat se do play-off. Jenže Rebelové zatím předvádějí výborné výkony. V první čtvrtině soutěže to sice ještě nebylo úplně ono, v té druhé už ale vyhráli ze třinácti zápasů deset, což je vyneslo na čtvrtou příčku jen o skóre za Olomouc.

Odchody ustáli

Trenér Mička přitom musel skládat prakticky nový tým. Kvůli výrazným škrtům v rozpočtu odešlo už před sezonou velké množství hráčů, během podzimu pak přišel i o Endála, Dolejše a Musila, kteří odešli za lepším.

Šéf brodské střídačky však všechny změny ustál a to i díky výrazné spolupráci s extraligovými kluby. Především pak s Pardubicemi a hradeckým Mountfieldem. Sázka na pevnou obranu podpořenou rychlým přechodem do útoku zatím Rebelům vychází na jedničku.

Spokojenost vládne i v Třebíči. A to i přesto, že tým zatím nedosahuje loňských výborných výsledků. Šesté místo totiž přesně odráží dosavadní formu Horácké Slavie. Ta předvádí na ledě soupeřů famózní výkony, doma to je však jedna velká bída. Zvenku přivezli Horáci už šestadvacet bodů a v tomto směru jsou druhým nejlepším týmem soutěže, doma jich uhráli pouhých dvanáct, v čemž jsou zdaleka nejhorší. V tomto směru má tedy trenér Pokorný se svým týmem prostor pro největší zlepšení.

Co se týče ostatních prvoligových týmů, tak roli favorita jednoznačně splňuje Mladá Boleslav a částečně i Olomouc. Poměrně dobře soutěží prostupují i oba farmářské týmy. Litoměřice drží pátou pozici, Benátky se po katastrofálním úvodu zvedly a jsou jedenácté.

Milým překvapením je i nováček z Havířova, který prozatím uzavírá postupovou osmičku. Naopak velkým zklamáním jsou zatím výkony Ústeckých Lvů a českobudějovického Motoru. Oba ambiciózní kluby se zatím vůbec nepotkaly s formou a potácejí se na chvostu tabulky. Na úplně posledním místě se potom krčí Most.