Tahák sobotního 35. kola základní části hokejové Chance ligy je naprosto jasný, odehraje se na Vysočině. Od 17.30 doma vyzvou ve třetím derby této prvoligové sezony hokejisté Horácké Slavie Třebíč jihlavskou Duklu.

A domácí celek bude favoritem utkání. V jeho prospěch hovoří bilance předchozích dvou derby (výhry 4:1 a 6:2 – pozn red.), ale také lepší postavení v tabulce.

Horácká Slavia má na třetím místě oproti sedmé Dukle dvanáctibodový náskok. „Derby vyšlo na sobotu, což je super. Chtěl bych všechny fanoušky pozvat, aby nás přišli podpořit. Věřím, že vyhrajeme,“ lákal diváky pro klubový web útočník Třebíče Radim Ferda.

Už příští čtvrtek zahájí fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) přípravu na jarní odvety letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy.
Fotbalisté Vrchoviny shání útočníka, pro celé jaro totiž vypadl zraněný Duba

Ten se společně se svými spoluhráči ve středu na očekávané utkání dobře naladil, když vedoucí Porubu na jejím ledě zdolali 4:2.

Vítězně se však na derby povzbudili také hokejisté Jihlavy. Ti ve středu doma porazili Sokolov 4:3 a přerušili tak nepříjemnou sérii tří porážek v řadě.

Jedním z úspěšných střelců byl proti Sokolovu obránce Filip Dundáček. Pro něj šlo o druhou trefu v sezoně, ta první padla právě proti dnešnímu soupeři Dukly. „Doufám, že už to konečně zlomíme a Třebíč zdoláme. Musí nám jezdit nohy, derby je totiž hlavně o bojovnosti,“ zdůraznil Dundáček.

CHANCE LIGA - 35. KOLO
SOBOTA: Slavia Praha – Šumperk (15.00), Prostějov – Sokolov, Litoměřice – Vsetín, Přerov – Zlín, Kolín – Poruba, Frýdek-Místek – Pardubice B (vše 17.00), HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – DUKLA JIHLAVA (17.30).