Juniorka se už delší čas krčí na samotném chvostu tabulky juniorské extraligy. „Hlavním důvodem jsou samozřejmě neuspokojivé výsledky. Chceme dát mužstvu impuls, protože nepodávalo konkurenceschopný výkon v soutěži,“ vysvětluje generální manažer klubu Karel Čapek.

„Týmu se vytrácela vnitřní síla. Nebylo to jen v trenérovi, to mužstvo musí udělat první krok k úspěchu. Proto jsme sáhli k tomu nepopulárnímu řešení,“ dodává.

Přesto si vedení třebíčského klubu Oberreiterovy práce váží. „V žádném případě, jak už jsem řekl to není jenom jeho vina, ale nelze měnit 20 hráčů, musíme to zkusit takhle. Štěpánu Oberreiterovi chceme poděkovat za dobrou práci, kterou nám odvedl,“ říká na adresu bývalého trenéra Čapek.

Trenérské duo

V následujících utkáních mladíky Horácké Slavie povede trenérská dvojice Roman Vondráček – Karel Šefčík. „Nebudeme to dělit na hlavního trenéra a asistenta, ale kdyby došlo na neshodu názorů na střídačce, třeba kdo teď půjde na led, tak bude mít rozhodující slovo Roman Vondráček, který je zkušenější,“ upřesňuje klubový funkcionář.

Nové trenérské duo má před sebou úkol jasný, udržet soutěž. „Do vánoční přestávky zbývají dva zápasy, ve kterých chceme zapracovat na výkonosti a morálce,“ má jasno nový juniorský kouč Roman Vondráček.

Ten má současný tým zmapovaný a ví dobře, co jej čeká. „Myslím si, že tento tým vůbec není špatný. Problém vidím v neukázněnosti, kdy jsou často zbytečně vylučováni a v oslabení také hodně inkasují,“ má jasno třebíčský lodivod.

„Věřím, že se nám to podaří dotáhnout, když odstraníme slabiny a zapracujeme na morálce, tak by se mělo podařit extraligu zachránit,“ dodal.

Odvolaný trenér Štěpán Oberreiter se k celé věci odmítl vyjádřit. „Dopadlo to, jak to dopadlo. Výkonná rada rozhodla, jak rozhodla. Víc k tomu nemám co říct,“ sdělil nám odvolaný kouč.