Jeho svěřenci hostili Středočechy v sedmém kole skupiny Střed (o 1. - 6. místo) a právě v tomto utkání se jim podařilo navázat na zlepšené výkony z předchozích zápasů.

Mladí Horáci se o dvě kola dříve dočkali prvního vstřeleného gólu ve finální fázi soutěžního ročníku proti Českým Budějovicím B (1:5). Minule prohráli na ledě B-týmu Pardubic jen těsně (2:3) a dle slov kouče Oberreitera odehráli dosud nejlepší utkání.

Nyní se Třebíčští dočkali prvního vítězství v nad᠆stavbě. „Hodně jsme se na trénincích věnovali střelbě a zakončení. Asi se nám to vyplatilo," těšilo Oberreitera. Domácí to zvládli i přes nepovedený začátek. „Do utkání jsme dobře nevstoupili a brzy inkasovali, ale hned jsme to otočili. Další šance jsme ale nedali," komentuje domácí lodivod.

Na brankové hody si museli diváci počkat do druhého a třetího dějství. „Třetí třetina byla divoká. Vedli jsme 8:5, ale chybami nastartovali soupeře, který se dotáhl na dvoubrankový rozdíl. Odpověděli jsme dvěma góly a dotáhli zápas do vítězného konce," hodnotí šéf třebíčské střídačky.

Horácká Slavia ve zbytku sezony dává příležitost mladším hráčům. „V utkání nastoupilo pět hráčů ročníku 2001, pro které to bylo dost těžké, ale nezklamali. Snad nás to vítězství nastartuje," řekl závěrem Oberreiter.

TŘEBÍČ – KRKONOŠE 10:7
Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Bednář), 20. K. Svoboda, 26. Nejedlý (Bednář), 27. Nejedlý (Bednář), 29. Válek (Kain), 31. Přibyl (Válek), 46. Bednář (Dvořák), 47. Kain (Válek), 58. Bednář (Dvořák), 60. Trnka – 1. Řehák (Poul), 25. Poul (Kynčl), 26. Borovec (Ryšavý, Březák), 40. Ryšavý (Poul, Krsek), 47. Poul (Krsek), 48. Ryšavý (Šlaicher), 58. Poul (Řehák). Rozhodčí: Dostál – Mejzlík, Erat. Vyloučení: 24, navíc Trnka 4 min. – Borovec 5 min. + do konce. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 58. Třetiny: 2:1, 4:3, 4:3. Třebíč: Kružík – K. Svoboda, Přibyl, N2mec, Sýkora, Škrdlová, Dvořák, Bednář, Nejedlý, D. Svoboda, Kain, Válek, Dzurnák, Trnka, Kotačka.