TŘEBÍČ – CHRUDIM 10:0
Domácí měli z předešlého vzájemného zápasu Východočechům co oplácet a podařilo se. „Hodnotí se mi to dobře, předvedli jsme solidní výkon. Měli jsme z toho trošku strach, protože v Chrudimi (1:3) jsme hráli aktivní hokej a byli za to pozásluze potrestáni. Dneska jsme se z toho poučili a hru zatáhli. Až na pár výjimek jsme soupeře do žádné gólové situace nepouštěli," těší třebíčského kouče Romana Mejzlíka.

Jeho svěřenci se poprvé prosadili až ve druhé polovině první třetiny, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Třebíč po změně stran vedení zvýraznila dalšími třemi góly. „Nutili jsme se do střelby a chtěli být v koncovce jednoduší. A to se nám povedlo. Důležitá byla první třetina, kdy jsme dali dva góly a potom a poslední třetina se za stavu 5:0 nějakým způsobem dohrávala. Pořád jsme tlačili na kluky, aby dávali góly a stříleli," vysvětluje Mejzlík.

Třebíč v závěrečné části přidala dalších pět branek. „Výsledek je nakonec, jaký je a jsem za něj rád. Klukům je potřeba od gólmana až po posledního útočníka poděkovat. Bylo to z naší strany dobré," pochvaluje si trenér Horácké Slavie.

Ten si od začátku stěžuje na defenzivu, která tentokrát byla bezchybná, a výsledkem bylo teprve druhé čisté konto v soutěžním ročníku. „Obrana byla tentokrát dobrá. Obávali jsme se, že Chrudim bude hrát aktivně a také hrála. My jsme soupeře těmi góly z toho sedla nějakým způsobem vyhodili a obrana fungovala, jak měla," hodnotí domácí lodivod.
Branky a nahrávky: 14. Tůma (Matov, Erat J.), 19. Tůma (Hort), 24. Kajnar (Pokorný, Burian), 25. Matov (Hort, Urban), 35. Erat (Caha, Nejedlý), 42. Matov (Urban), 50. Wasserbauer Ji. (Matov, Tůma), 56. Matov (Erat J., Urban), 57. Hort (Strnad), 59. Dvořák (Šimka, Hort). Rozhodčí: Skopal - Tichý, Klouda. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 49. Třetiny: 2:0, 3:0, 5:0. Třebíč: Šoustal - Pokorný, Caha, Urban, Šimka, Nejedlý, Burian, Wasserbauer, Strnad, Dvořák, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Tůma.

VEL. POPOVICE – TŘEBÍČ 3:4
Na širokém a dlouhém klužišti ve Velkých Popovicích se hrálo divácky atraktivní utkání plné obratů. „Výsledek dobrý a hra jakžtakž," komentuje třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřencům vyšel vstup do zápasu a ujali se vedení zásluhou Tůmy. Jenže do kabin si nakonec těšné vedení odnesli domácí. „Začali jsme docela slušně a hrálo ve velkém tempu. Chytili jsme začátek zápasu, i když některé situace soupeře jsme hasili na poslední chvíli. Vedli jsme, soupeř to otočil, a tak jsme první třetinu prohráli," popisuje trenér Horácké Slavie.

Hosté po změně stran náskok smazali. „Pořád jsme byli trpěliví a chtěli hrát odzadu. To se nám dařilo a ve druhé části jsme vyrovnali," oddychl si třebíčský lodivod.

Závěrečné dějství, do kterého oba týmy vstoupily za nerozhodného stavu, se hrálo opatrně. Misky vah převážil na stranu Horácké Slavie Kajnar.
„Ve třetí třetině jsme si chtěli počkat na chybu soupeře a zkusit jí využít, což se nám povedlo. Utkání bylo vyrovnané a mohlo dopadnout i naopak. Jsme rádi, že jsme si z velkého hřišti ve Velkých Popovicích, na kterém moc týmů neboduje, odvezli vítězství. Odehráli jsme to slušně, takže spokojenost," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 13. Kukačka (Teršíp), 17. Kukačka (trestné střílení), 34. Kukačka (Chromiak) – 6. Tůma (Matov), 30. Tůma (Matov, Urban), 38. Kajnar (Pokorný, Burian), 44. Kajnar (Burian, Wasserbauer). Rozhodčí: Nečas - Štětina, Kreuzer. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 49. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1. Třebíč: Šoustal – Pokorný, Urban, Šimka, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Tůma.