CHRUDIM – TŘEBÍČ 5:1
Třebíčští se v prvním zápase po vánoční pauze prezentovali ospalým výkonem. „Vstup do Nového roku nám nevyšel. Hráli jsme hodně špatně a vůbec jsme se nedokázali prosadit do koncovky. Po dobu dvou třetin jsme neměli žádnou vyloženou šanci, ze které bychom mohli vstřelit gól," mrzelo trenéra Horácké Slavie Romana Mejzlíka.

Východočeši toho dokonale využili. Na vedoucí gól domácího Machače sice odpověděl ještě do první sirény Urban, ale to bylo ze strany hostujícího týmu vše. „Branku jsme dali jen dorážky a hra nebyla dobrá, nedokázali jsme si přihrát na hokejku," posteskl si třebíčský kouč.

Chrudim si po změně stran vzala vedení zpět a v závěrečné dvacetiminutovce vítězství zvýraznila dalšími třemi přesnými zásahy. „Bylo to celé v útlumu. Myslím, že jsme neměli šanci bodovat. Chrudim hrála dobře dozadu. Domácí byli důrazní a potrestali naše chyby, které jsme vytvořili," smutnil Mejzlík a uzavřel hodnocení.

„Utkání nebylo z naší strany dobré a nenašel se nikdo, kdo by nás zvedl a zavelel k nějakému obratu nebo abychom uhráli lepší výsledek," udělal tečku za nepovedeným vystoupením hostující lodivod.
Branky a nahrávky: 16. Machač (Solnička), 23. Machač, 54. Kopečný (Solnička), 58. Solnička (Kopečný), 59. Polák (Kopečný) – 18. Urban (Kajnar, Pokorný). Rozhodčí: Barek – Laczko, Holeček. Vyloučení: 4:5, navíc Králíček (Chrudim) 5 minut + do konce utkání, Janoušek (Chrudim) 2+2 minuty a Strnad (Třebíč) 2+2 minuty. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 38. Třetiny: 1:1, 1:0, 3:0. Třebíč: Pavlas – Pokorný, Urban, Šimka, Michálek, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Kajnar, Erat.

TŘEBÍČ – VEL. POPOVICE 6:2
Domácí v úvodním dějství jako by pokračovali v matném výkonu z předešlého zápasu. Ovšem se zlepšenou obranou, a proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

„První třetina byla, možná pod dojmem pátečního utkání v Chrudimi, hodně opatrná. Měli jsme několik střel, ze kterých mohly padnout góly, ale úvodní část skončila 0:0," komentuje třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci po změně stran rozhodli. „Hlavní bylo, že se nám zlepšila obrana a od začátku jsme nepouštěli Popovice do žádných brejků ani přečíslení, které umí. To bylo důležité a hlavně jsme se ve druhé třetině prosadili střelecky. Soupeři jsme odskočili a od druhé půlky měli zápas pod kontrolou," těšilo Mejzlíka.

Domácí se však nevyvarovali nedovolených zákroků. „Bylo hodně zbytečných vyloučení, se kterými jsme se potýkali i v pátek a stála nás spoustu sil," má jasno šéf třebíčské střídačky.

Zlom podle něj nastal právě v prostřední části. „Nepouštěli jsme je do brejků, které oni mají nebezpečné a umí z nich dávat branky. První třetinu jsme si to nějakým způsobem pohlídali. Utkání bylo o prvním gólu, který kdybychom inkasovali, nemuseli jsme se z toho dostat, ale dali jsme ho my. Ve druhé třetině jsme odskočili na 3:0 a pak měli zápas pod kontrolou. Tady se utkání lámalo," hodnotí Mejzlík.
Branky a nahrávky: 23. Pokorný (Matov, Michálek), 27. Burian (Matov), 30. Caha (Tůma, Hort), 41. Urban (Matov, Erat), 43. Matov (Erat, Strnad), 45. Burian (Wasserbauer, Hort) – 39. Černý (Bejda), 45. Tabášek. Rozhodčí: Ondráček – Rampír, Horký. Vyloučení: 8:8, navíc Havelka (Vel. Popovice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 20. Třetiny: 0:0, 3:1, 3:1. Třebíč: Pavlas – Pokorný, Urban, Šimka, Michálek, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Tůma, Caha.