Třebíčští junioři o víkendu uspěli jen napůl

Vsetín, Třebíč – Hokejoví junioři Horácké Slavie si připsali vítězství i porážku. Třebíčští mladíci ve 3. kole nadstavbové části ligové skupiny B přestříleli Vsetín na jeho ledě a pak doma podlehli Hradci Králové.

8.12.2014

Dobrý výkon podali junioři Horácké Slavie (ve bílém) v utkání 4. kola nadstavbové skupiny B proti favorizovanému Hradci Králové. Třebíč ale z domácího ledu odešla poražena.Foto: Jiří Mokrý

VSETÍN – TŘEBÍČ 5:8

Oba týmy nastoupily v okleštěných sestavách se dvanácti hráči do pole. Samotný duel se strhl v gólovou přestřelku, kde útoky dominovaly nad obranami. Jako první se ujali vedení hned zkraje utkání domácí, ale hosté dvěma slepenými góly stav otočili. S těsným náskokem ale odcházel do kabin Vsetín.

Ve druhé třetině měla přesnější mušku Třebíč, která prostřední část střetnutí vyhrála 4:1. Obraz hry se nezměnil ani ve třetím dějství. Rozdílem bylo jen to, že už vedla jen Horácká Slavia, která duel dotáhla do vítězného konce.

„Hra byla oboustranně bezstarostná s řadou chyb v obraně. My jsme těch šancí využili víc, a proto jsme utkání na horké půdě zvládli a získali tři body. Ale ten počet hrubek je včetně nesmyslných řešení situací v defenzivě zcela mimo hokej. Jediným pozitivem je, že jsme tam dokázali zvítězit," hodnotí hostující kouč Roman Mejzlík.

Branky a nahrávky: 1. Stanislav (Vaněk), 18. Surý (Bouda, Vaněk), 19. Stanislav, 31. Konopka (Mikula, Grygar), 45. Bouda (Abazaj, Vaněk) – 7. Jirák (Kučera, Matov), 7. Salák (Mašek, Matov), 26. Vantuch (Pelikán), 29. Matov (Hort, Salák), 33. Salák (Mašek, Hort), 33. Všetečka, 46. Mašek (Salák, Vantuch), 59. Mašek (Salák). Rozhodčí: Libiger – Goňa, Wesley. Vyloučení: 4:8, navíc Štědrý (VSE) 10 min. OT. Využití: 3:1. Diváci: 65. Třetiny: 3:2, 1:4, 1:2. Třebíč: Svoboda – Matov Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Tůma, Všetečka, Michálek, Hort, Salák, Vantuch, Mašek.

TŘEBÍČ – HRADEC KRÁLOVÉ 1:3

Domácí podali mnohem lepší výkon zejména v úvodní části. Vrcholem snažení byl vedoucí gól Jiráka. Jenomže Třebíč oslabil zbytečným vyloučením Horký.

„Tentokrát jsme zvolili mnohem lepší strategii a první třetinu odehráli velice dobře. Bohužel jsme v 10. minutě přišli o Davida Horkého, který neudržel nervy na uzdě a místo toho, aby nám pomohl, tak dopadlo to, jak to dopadlo. Museli jsme míchat se sestavou a to se na naší hře projevilo," mrzelo domácího trenéra Romana Mejzlíka.

Jeho svěřenci po změně stran v rychlém sledu dvakrát inkasovali, což se nakonec ukázalo jako zlomový moment celého utkání. „Ve druhé třetině jsme dostali dva rychlé góly a pak jsme se díky vyloučením dostali pod tlak, ale dokázali jsme to přežít," komentuje kormidelník Horácké Slavie. Hostitelé dobývali branku soupeře v závěrečné dvacetiminutovce, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Hradec naopak pozorně bránil a čekal na svou příležitost. Ta přišla při hře bez brankáře v poslední minutě a hosté gólem do odkryté klece pečetili vítězství.

„Ve třetí třetině nám toho soupeř moc nenabídl a do čeho nás pustil, to jsme nevyužili. Třetí gól jsme dostali do prázdné brány a už nebylo mnoho času. Výkon byl i přes porážku lepší než ve Vsetíně," uzavřel hodnocení Mejzlík.

Branky a nahrávky: 15. Jirák (Roupec) – 21. Uhlík (Kovářů, Bezděk), 23. Uhlík (Matějček), 60. Uhlík (Matějček, Piegl). Rozhodčí: Slavík – Polák, Rampír. Vyloučení: 4:8, navíc Horký 2x10 min. OT, Tůma (oba TR) 10 min. OT. Bez využití: 0:0. Diváci: 65. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Třebíč: Svoboda – Matov, Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, kučera, Tůma, Všetečka, Horký, Hort, Salák, Mašek, Kabelka.

8.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.