„Soupeř se pohybuje v tabulce dole, tak jsme čekali těžký zápas, a to se také ukázalo. Tábor výborně bruslil a měl rychlé protiútoky," uvedl na adresu hostů asistent třebíčského kouče Štěpán Oberreiter.

Domácí přitom nezačali špatně, ale jejich brankové příležitosti zůstaly nevyužity. Hosté se ujali vedení a Třebíč musela vývoj otáčet. „My jsme si ze začátku vytvořili spoustu šancí pomalu při každém střídání, ale nic jsme neproměnili. Pak jsme šli do oslabení a dostali gól, ale ve druhé třetině jsme dali tři góly," pravil trenér Horácké Slavie.

Hostitelé se museli o výsledek strachovat až do samotného závěru. Komplikace přišla při kontaktním gólu soupeře ve třetí části. „Hosté měli výbornou křídelní hru. Ti hráči uměli zatáhnout puk do třetiny, jeden ten kluk nám ujel dvakrát a podruhé z toho byl gól, ale naši obránci se s tím musí umět vypořádat. Měli na něj víc zatlačit u mantinelu," má jasno Oberreiter. Jeho svěřenci mohli na konci zápasu zvýšit, ale také inkasovat.

„Tutovku měl Radim Nejedlý, ale málem zafungovalo „nedáš-dostaneš". Štěstí, že nám to tam nepropadlo pár vteřin před koncem," oddychl si třebíčský lodivod. Podle něj bylo důležité zvládnout poslední dvacetiminutovku. „Třetí třetina byla pro nás velice těžká, protože jsme hráli na deset nejlepších hráčů, kteří se obětovali a vydali ze sebe všechno. Zápas se nám podařilo se štěstím uhrát a bereme zlaté tři body. Kluci ten zápas poctivě odmakali. Teď máme 14 dní pauzu, tak se dobře připravíme na další zápasy," řekl závěrem Oberreiter.

TŘEBÍČ – TÁBOR 3:2

Branky a nahrávky: 29. Bednář (Křehlík, Trejbal), 30. Nejedlý (Caha, Dvořák), 32. Křehlík (Bednář, Trnka) – 6. Škoda (Zavadil), 49. Řezáč (Pištěk). Vyloučení: 2:2, navíc Šafář (Táb.) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 55. Třetiny: 0:1, 3:0, 0:1. Třebíč: Kružík (Muška) – Svoboda, Trejbal, Křehlík, Caha, Přibyl, Pachl, Sýkora, Dvořák, Nejedlý, Bednář, Trnka, Jelínek, Kain, Pacal, Kadrnožka.