Blízko k bodovému zisku měli třebíčští mladíci už v aktuálním sedmém kole, ale Severočechům nakonec podlehli. „Věděli jsme, že Jablonec bude jeden z hratelnějších soupeřů, na kterého určitě máme. Připravovali jsme se na to a chtěli konečně zvítězit, ale bohužel se nám to nepovedlo," posteskl si třebíčský trenér Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci odvetu zvládli a v předehrávce 17. kola si připsali premiérové tři body. „Podmínkou úspěchu bylo zlepšit obranu. V útoku sílu máme a věděli jsme, že nějaké góly dáme. Hokej byl v tomto zápase lepší z obou stran. Bylo tam víc pohledných akcí a prosadili jsme se," shrnul po druhém utkání kouč Horácké Slavie.

7. kolo:
TŘEBÍČ – JABLONEC 5:6
Domácí začali lépe, ale z několika šancí dali pouze jednu branku, o kterou se postaral ve čtvrté minutě Michálek. Hosté však stačili do přestávky využít snad jediné chyby soupeře v první třetině a srovnat. Nerozhodně skončila i druhá část, která byla na góly bohatší.

„Utkání bylo v první i ve druhé třetině vyrovnané a tahalo se to o gól, maximálně o dvě branky," komentuje třebíčský kouč Karel Vejmelka.

Vstup do závěrečného dějství však jeho týmu nevyšel a Severočeši se hned zkraje ujali vedení. Další pohroma pro Třebíč přišla ve 49. minutě, kdy inkasovala ve vlastní přesilové hře. Domácí snížili až při závěrečné hře bez brankáře, ale vyrovnat už nestihli.

„Nakonec rozhodla třetí část, kterou jsme nezvládli už na začátku. Udělali jsme velkou chybu, nepokryli levého obránce, který si nabruslil až mezi kruhy a dal pátý gól. Dalším důležitým momentem byla naše přesilovka, ve které jsme dostali šestou branku," mrzelo trenéra Horácké Slavie a pokračuje v hodnocení.

„Zápas byl upracovaný, moc hokejových věcí tam nebylo, ale soupeř tak hraje. Bojovali jsme i dřeli, ale hosté byli zarputilejší a šli si za vítězstvím více," uznal domácí lodivod.

Ten i přes porážku zaznamenal oproti minulým zápasům zlepšení. „Sice nám nezbývá, než soupeři poblahopřát, ale můžeme být celkem spokojení. V závěru, kdy jsme prohrávali o dvě branky, jsme dokázali utkání ještě zdramatizovat gólem z power-play. Myslím, že jsme vyrovnat ještě mohli," zadumal Vejmelka.
Branky a nahrávky: 4. Michálek (Bednář), 22. P. Trnka (Havelka), 26. Nejedlý (Dvořák), 49. Michálek (Marek), 59. Dvořák (Nejedlý, Bednář) - 9. Cadrik (Král), 21. Král, 26. Tkáčik (Vodseďálek, Král), 41. Vodseďálek, 49. Král (Tkáčik), 52. Mizera. Rozhodčí: Marek Honza - Mejzlík, Kotrba. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 46. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:3. Třebíč: K. Trnka - Strnad, J. Erat, Svoboda, Pacelová, Havelka, Marek, Michálek, Dvořák, nejedlý, Bednář, Dundálek, Lupač, Pacal, P. Trnka.

předehrávka 17. kola:
TŘEBÍČ – JABLONEC 4:3
Domácí trenéři mohli opět využít služeb brankáře Romana Šoustala, který v den předešlého zápasu odcestoval s juniory do Písku. Odvetný duel nebyl tak bohatý na góly, ale opět nabídl vyrovnanou partii.

„Po včerejším utkání, ve kterém padlo hodně branek, jsme chtěli hlavně zlepšit obranu. Věděli jsme, že máme sílu v útoku a nějaké góly dáme. Podmínkou úspěchu bylo zlepšit obranu, což se nám podařilo," těšilo třebíčského lodivoda Karla Vejmelku.

Po nerozhodném prvním dějství získali dvoubrankový náskok jeho svěřenci. Vedení Horáci po změně stran uhájili, i když mohli zvýšit, ale dvojnásobnou přesilovku nevyužili a z početní výhody snížili v předposlední minutě hosté.

„Ve druhé třetině jsme utekli o dvě branky a ve třetí části vedení udrželi. Museli jsme v první řadě bránit a dodržovat taktické pokyny, což se povedlo, i když jsme v závěru inkasovali třetí gól. Utkání opět bylo dramatické až do poslední třetiny a oběma týmům něco dalo. Kluci se něčemu přiučili," má jasno Vejmelka.
Branky a nahrávky: 3. Michálek (Bednář, Svoboda), 15. G. Havelka, 34. Michálek (Strnad), 40. Nejedlý (Strnad, Dvořák) – 3. Rudoph, 19. Cadrik (Vodseďálek), 59. Král (Flek). Rozhodčí: Kukeně – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:11, navíc Šuráň (JAB) 10 min. OT. Využití: 3:2. Diváci: 20. Třetiny: 2:2, 2:0, 0:1. Třebíč: Šoustal – Strnad, Svoboda, Pacalová, Marek, Michálek, P. Trnka, Dvořák, Nejedlý, Bednář, Dundálek, Lupač, G. Havelka, Pacal.