V důležitém utkání pro oba celky se soupeři zaměřili především na důslednou defenzivu a dvě třetiny se na ledové ploše odehrávala celkem nudná hra.

Vše odšpuntoval zásah hostujícího Navrátila dvacet sekund po zahájení třetí třetiny. Přibylo vzruchu před oběma gólmany, dlouho se ale zdálo, že diváci se už další branky nedočkají.

Až čtyři minuty před vypršením základní hrací doby při přesilovce pět na tři dorazil Szathmáryho střelu do sítě Nedvídek a poslal duel do prodloužení. V něm přišla další střela Szathmáryho zdálky a Horáci slavili zisk alespoň dvou bodů.

TŘEBÍČ – PŘEROV 2:1 pp
Branky a nahrávky: 56. Nedvídek (Szathmáry, Psota), 63. Szathmáry (Vodný) – 41. Navrátil (Pšurný, Černý). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Lukš, Gančařčík. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 896. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 1:0. Třebíč: Svoboda - Szathmáry, Brož, Nedbal, Forman, Bilčík, Mikyska, V. Čejka – Havlát, Nedvídek, Süss – Havránek, Psota, Vodný – Kratochvíl, Král, Malec – Ferda, Mlynář, J. Čejka.