„Jsme spokojeni se třemi body, ale s hrou ne. Bylo to hlavně vybojované utkání. Třebíč měla několik velice dobrých šancí, ale Tomáš nás dokázal podržet," ocenil svého gólmana olomoucký trenér Jiří Dopita.

Úvod zápasu totiž patřil Slavii. Hned ve druhé minutě se za domácí obranu dostali Čuřík s Fořtem, Halász však svůj tým podržel. „Jeli jsme dva na nikoho a bohužel jsme nedali," litoval třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Poté domácí zahrozili v přesilovce. Obránce Janáček si najel mezi kruhy, ale jeho střela mířila vedle.

Skóre se tak měnilo až na začátku druhé třetiny zásluhou domácích Kohoutů. Kindl byl podražen při samostatném nájezdu, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Olomoucký útočník po rychlé kličce do bekhendu překonal Faltera.

V polovině zápasu hráli domácí tři a půl minuty přesilovku, kterou dokázali využít. Staňkovu střelu Falter vyrazil před sebe a z dorážky skóroval Selingr.

V následujících minutách hrál hlavní roli Jakub Čuřík, bývalý útočník Mory ve službách Třebíče.

Nejprve neproměnil dvě gólové šance, poté zasáhl hokejkou do obličeje Hermana a zasedl na čtyři minuty na trestnou lavici. Domácí však přesilovku nevyužili a sotva Čuřík naskočil na led, snížil na 2:1. Hosté rázem ožili a Čuřík mohl vyrovnat. Jeho dorážku však lapil Halász. Minutu a půl před koncem hosté odvolali gólmana, vyrovnání se ale nedočkali.

Naopak Knotek od modré zamířil do prázdné branky. „Od druhé třetiny jsme hráli šestnáct minut ve čtyřech, což je v Olomouci prostě problém. Stálo nás to hodně sil," přiznal Pokorný.

Domácí však přesilových her až na jeden případ nedokázali využít. „Na to, kolik minut jsme hráli v přesilovce, se pořád hodně trápíme. Jsou to cenné tři body. Doufáme, že nás to nakopne k lepším výkonům," věří Dopita.