„Jak dlouho trénovala Jihlava?“ vyzvídal kouč Kamil Pokorný. „Jestli hodinu a půl, tak my musíme aspoň hodinu a tři čtvrtě,“ vtipkoval pobaveně.
První část tréninku strávili hráči přímo na stadionu na umělém povrchu, vytvořeném na betonu místo ledu. Náplň? Na rozběhání hra na babu s kopačákem, pak atletická abeceda a soutěžě na postřeh a obratnost.

Pak Pokorný s novým asistentem Lubošem Slámou rozdělili kádr na čtyři týmy, které si mezi sebou zahrály minizápasy. Zatímco při florbale bylo hned vidět, že si hráči s hokejkami rozumí, basketbal na dva koše připomínal kvůli hře do těla spíše mix ragby a házené.
V něm vynikal hlavně Petr Zahradník. Vytáhlý centr přezdívaný Čáp lišácky čekal „za bukem“ a při brejcích pak předvedl na níže posazené koše i několik smečí.

Zatímco vítězové nešetřili narážkami, poražení museli absolvovat potupné série kliků, sedů lehů a výskoků z podřepu.
Posilování „za odměnu“ se nevyhnulo ani Marcelu Hrbáčkovi. Osmatřicetiletý veterán začíná v Horácké Slavii už svoji sedmnáctou sezonu mezi dospělými. „Nějakej vopocenej,“ pokřikovali na něj pobaveně ze střídačky zaměstnanci klubu.

Kapitán mezi dvacetiletými mladíky vyčníval. „Máme mladý kádr, podle fotbalové terminologie je to mužstvo do 21 let,“ nabídl Pokorný paralelu.
Druhou, už mnohem méně zábavnou, část tréninku pak hokejisté absolvovali na vzduchu. V terénu členitého lesoparku vedle zimního stadionu si zaběhli dvě zhruba tříkilometrová kolečka.


KDO SE OBJEVIL NA PRVNÍM TRÉNINKU
Brankáři: Pavel Míča. Obránci: Marcel Hrbáček, Roman Kadela, Vlastimil Kalafut,Tomáš Kaláb, Dalibor Pálka, Lukáš Popela, Petr Vlašín. Útočníci: Jan Bula, Jiří Burian, Vilém Burian, Petr Burián, Petr Fila, Jakub Klíma, Marek Kundela, Jan Kurial, Lukáš Nahodil, David Vítek, Petr Zahradník. Chyběli: Petr Ondrůj
(brankář), Pavel Bulička, Lukáš Sláma, Zdeněk Sedláček (všichni obránci), Martin Čech (útočník).