„Z Brna a Olomouce už nemůžeme použít některé hráče, kteří se i díky působení u nás dokázali prosadit do základních kádrů těchto extraligových mužstev, proto jsme sáhli k posílení kádru pro vrchol sezony," říká sportovní manažer Horácké Slavie Kamil Pokorný. Vedení Třebíče tak nutně potřebovalo tým posílit. „Soutěž graduje, přichází její vyvrcholení v podobě bojů playoff a my na něj chceme být co nejlépe připraveni," dodává Pokorný pro klubový web.

Do Třebíče tak přichází trojice hokejistů, která letos nastupovala v I. lize. Nejvýraznější posilou by měl být šumperský Aleš Holík, který svými výkony zaujal i extraligový Zlín, za nějž si připsal jeden extraligový start. „Aleš je jeden z nejlepších a nejproduktivnějších obránců celé soutěže, který své kvality potvrzuje dlouhodobě. Navíc je to pravák a výborný hráč do přesilovek," vypočítává Pokorný Holíkovy přednosti.

Šumperk, který ztratil naději na play-off, tak pouští nejproduktivnějšího obránce na závěr sezony do Třebíče. Stejně tak Most, který se do play-off nepodívá a je téměř jistě zachráněn, uvolní pro play-off na Vysočinu dva hráče. Oba ještě v posledním kole pomohli Mostu zdolat Horáckou Slavii, nyní však budou v jejím dresu bojovat o úspěch v play-off. Jedná se o zkušeného obránce Kamila Charouska a talentovaného útočníka Patrika Petrušku.

Kromě tří zmiňovaných hráčů se vedení Horácké Slavie dohodlo na střídavých startech čtyř druholigových hokejistů. Z Pelhřimova mohou Třebíči při play-off pomoci Martin Hadrava s Petrem Votápkem a z Kolína David Šafránek a obránce Martin Jebavý.

LUKÁŠ ZELENÝ