Tým, který do pondělí nasbíral pět bodů, přehrál loňského semifinalistu play off. Naopak zklamali havlíčkobrodští Rebelové, kteří doma těsně podlehli Kadani.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 1:4

Domácí se sice v úvodu ujali vedení, ale hosté odpověděli za necelé dvě minuty premiérovou trefou Rákose. Po přestávce iniciativu převzala Třebíč.
„Dostali jsme Olomouc pod tlak, i když jsme ve druhé třetině neskórovali, domácí zjistili, že to s námi nebudou mít jednoduché,“ hodnotil třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Horácké Slavii pomohlo i změny v sestavě. „Přineslo to oživení, hráči se na zápas koncentrovali, nebylo to tak stereotypní jako předtím,“ pochvaloval si trenér.

Na začátku třetí třetiny byl po zákroku na třebíčského beka Flamíka na pět minut a do konce vyloučen Davídek a hosté pětiminutovou přesilovku využili.
„Díky gólu v přesilovce jsme odskočili a dovedli zápas do vítězného konce. Domácí už se na zvrat nezmohli,“ vyzdvihl Pokorný Koktanovu trefu ze 44. minuty.

Outsider zcela ovládl hru a až na šanci Ondráčka, kterou bravurně zneškodnil Lev, bylo rušno jen před olomouckou brankou. Pojišťovací branku přidal v přesilovce Hrbáček, poslední hřebíček zatloukl do prázdné branky Čech.

Branky a nahrávky: 7. Ondrušek (Ministr) – 9. Rákos (Obdržálek, Hrbáček), 44. Koktan (Staněk, Havran), 54. Hrbáček (Zahradník), 60. Čech (Vrba). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Jureček. Vyloučení: 8:7, navíc Davídek 5 minut plus do konce – V. Burian 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 900. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:3.
Olomouc: Žigárdy – Kříž, Ondrušek, Bartoň, Nedbálek, Kudělka, Ostrčil, Janáček – Davídek, Ministr, Ondráček – Smejkal, Brančík, Zbořil – Sakrajda, Čuřík, Řípa – Luňák, Matějka, Bordowski – Žajgla.
Třebíč: Lev – Flamík, Sláma, Sedláček, Kaláb, Koktan, Havran, Hrbáček, Bulička – Čech, Zahradník, Vrba – Burian, Nahodil, Stejskal – Přibyl, Kundela, Sojčík – Staněk, Rákos, Obdržálek.

HAVLÍČKŮV BROD – KADAŇ 1:2

Pro havlíčkobrodské hokejisty nezačal duel nejlépe. Už po třech minutách poprvé inkasovali. To ale stačil napravit ještě do první pauzy kanonýr Svoboda.

„Důležité bylo, že jsme brzy vedli. Klíčová pak byla druhá třetina, kterou jsme sehráli 0:0,“ bilancoval hostující kouč Miroslav Novák.

Když Kadaň skórovala na začátku posledního dějství na 1:2, začal gradovat tlak Rebelů. Jenže kadaňský obranný val v čele s Hanuljakem odolával.

„Když jsme získali jednogólové vedení, jsme soustředili všechny síly na obranu. I když jsme udělali nějakou chybu, tak nás podržel Míra Hanuljak, který byl pro nás stěžejní,“ pochvaloval si výkon svého gólmana kadaňský kouč.

„Dvě třetiny jsme nebyli moc aktivní. Posledních patnáct minut jsme chtěli, to jsme je prakticky nepustili ze třetiny, ale člověk pak nemá potřebné štěstí, protože jsme mu nešli naproti celý zápas,“ krčil rameny brodský Novák.

„Je to pro nás ztráta, ale v některých zápasech jsme nějaké body nahráli,“ dodal jedním dechem.

Branky a nahrávky: 12. Svoboda (Třetina, Borovanský) - 3. Freiberg (Šíp), 45. Šíp (Kramár). Vyloučení 6:7. Využití: 1:1. Rozhodčí: Skoupý - Klein, Novák. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.
Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, Pavlík, Šulc, Martinka, Špelda, Borůvka, Soldán, Jelínek – Borovanský, Třetina, Ondráček – Varga, Holec, Svoboda – Němec, Stromko, Kraučuk – Wurm, Dušátko, Rusnák.
Kadaň: Hanuljak - Szakál, Višňák, Kolarz, Kramár, Mašek, Pospíšil, Kloz - Indra, Fink, Derfler, Zika, Ton, Kajer, Valský, Rybetcký, Balasz, Freiberg, Šíp, Chyba, Kadlec.

Rebelové i Třebíč se dnes postaví šelmám

Vysočina - První část první hokejové ligy se dnes přelomí do své druhé poloviny. Hokejisté v ní budou bojovat až do 6. prosince. Pak bude následovat druhý díl základní části, ve kterém se utkají týmy z lichých míst tabulky se sudými.

Havlíčkův Brod i Třebíč se dnes představí na domácích stadionech proti lítým šelmám. Rebelové budou bojovat s Ústeckými Lvy, Třebíč bude chtít potvrdit body z Olomouce proti Panterům z Havířova. Jihlavská Dukla se představí na ledě třetího Vrchlabí.

„Určitě nás nečeká nic lehkého. Už proto, že extraliga má volno a Vrchlabí využije několik hráčů z Mladé Boleslavi,“ upozorňuje kouč Dukly Karel Dvořák na sílu „farmářského“ týmu extraligového nováčka. „Zase na druhou stranu nám vyhovuje, když soupeř chce hrát hokej,“ dodává trenér sedmého týmu tabulky.

I. LIGA, 16. kolo – dnes v 17.30: Chomutov – Beroun, Most – HC Olomouc. 18.00: TŘEBÍČ – Havířov, Vrchlabí – JIHLAVA, Chrudim – Benátky n. J., Kometa Brno – Kadaň, HAVL. BROD.