Horácké Slavii Třebíč se podařilo zvítězit v Litoměřicích. Cestu ke třem bodům naznačil obránce Malena, který otevřel skóre už ve třetí minutě. Srovnat herní tempo pomohly domácím dvě přesilové hry, které Stadion získal krátce po sobě v druhé polovině úvodní části zápasu. Litoměřický Stadion zvládl srovnat stav až při hře pět na pět, když se prosadil Martin Procházka.

Třebíčští hokejisté však třemi trefami do černého opět strhli vedení na svoji stranu. Nejprve se trefil Kusko, když střela Petra Mrázka odlétla od plexiskla před bránu přesně na jeho hůl, a neměl už tak větší problémy se skórováním.

Náplast na domácí porážku

Jako přes kopírák vypadal další gól Horácké Slavie. Tentokrát se trefil Petr Mrázek. Stadionu se následně nedařilo využit další přesilovou hru a Třebíč udeřila počtvrté.

Naopak Horákům se sehrání přesilovek dařilo, na konci celé akce stál Psota, který celou kombinaci zakončil gólem.

Litoměřice stačily snížit ještě v průběhu druhého dějství. Ale to bylo z jejich strany do konce utkání vše. Nic na výsledku nezměnilo ani následné power-play.

Bílým hvězdám se podařilo nastřelit jen tyč odkryté brány, smutnit ale nemusely. Čtyřmi brankami se postaraly o cenné venkovní vítězství a dali zapomenout na prohraný domácí zápas s Havířovem.

To druhému mančaftu z Vysočiny, Dukle Jihlava, se tolik nedařilo.

Už zkraje ostře sledovaného utkání se mohla radovat početná divácká návštěva v Českých Budějovicích.

Motor slavil rychlou první branku, na kterou Jihlava dokázala ještě reagovat Alekseevem.

Ve druhé třetině na hrací ploše jasně dominoval tým z jihu Čech a dvěma góly ve druhé dvacetiminutovce jasně ukázal, kdo si jde pro vítězství.

Minutu před koncem ještě Budějovičtí trefili puk přes celé hřiště do prázdné jihlavské branky a rozhodli o své jasné výhře.

Č. BUDĚJOVICE - JIHLAVA 4:1

Branky a nahrávky: 6. Kolmann (Rob), 37. Valčík (Rob), 46. Straka (Suchánek, Heřman), 59. Mucha (Pajič, Žovinec) - 9. Alekseev (Anděl, Březina). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6069. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Jihlava: Škarek - Zadražil, Dobrovolný, Dundáček, Grebenyuk, Šafář, Šimek, Štebih - Gríger, Důras, Jícha - Seman, Kohout, Harkabus - Kuřítko, Melenovský, Malec - Anděl, Březina, Alekseev.

LITOMĚŘICE - TŘEBÍČ 2:4

Branky a nahrávky: 21. Martin Procházka (Berger), 37. Doležal (Švagrovský, Nedvídek) - 3. Malena (Dolníček, Čech), 28. Kusko (Mrázek, Psota), 30. Mrázek (Psota, Šaur), 36. Psota (Wasserbauer, Mrázek). Rozhodčí: Smitka - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 1070. Třetiny: 0:1, 2:3, 0:0. Třebíč: Vejmelka - Malena, Bilčík, Čejka, Štindl, Šaur, Přibyl, Krejčiřík - Čech, Dolníček, Svoboda - Wasserbauer, Polodna, Pekr - Kusko, Mrázek, Psota - Šik, Abdul, Pokorný.

VIKTOR MLÁDEK