V první hokejové lize skončila první čtvrtina základní části. Třinácté kolo korespondovalo s výsledky týmů z Vysočiny. Třebíč s Jihlavou si připsaly další tři body, Havlíčkův Brod skončil znovu bez bodu.

JIHLAVA – HAVÍŘOV 4:3

Rychlý gól Havířova v přesilovce psychikou Dukly nezamával, hned se tlačila do zakončení. Její snaha byla odměněna v 9. minutě, když se dělovkou prosadil Čáp. V 15. minutě bylo v Jihlavě ještě veseleji, přesnou přihrávku Důrase zužitkoval Seman. V tlaku pokračovala Dukla i ve druhé třetině. Roli přihrávajícího v přečíslení dva na jednoho opět splnil ve 29. minutě Důras, účinně a přesně tentokrát zakončoval Malec. Zdálo se, že je rozhodnuto, jenže Havířov nesložil zbraně. Do zápasu ho dostal ve 42. minutě přesnou střelou Šlahař a v dramatickém závěru vyrovnal tři minuty před sirénou důrazný Jiránek. Jenže Dukla dokázala odpovědět a Kuřítko o 30 sekund později propasíroval puk za brankovou čáru.

Branky a nahrávky: 9. Čáp (Čachotský, Melenovský), 15. Seman (Důras, Dobrovolný), 29. Malec (Důras, Kuřítko), 58. Kuřítko (Čáp) 3. Loskot (Matějíček), 42. Šlahař (Jakúbek, Krisl), 58. Jiránek (Chmielewski, Foltýn). Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6, navíc Štěpánek – Krisl, Jakůbek 2+2. Využití: 2:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:2. Jihlava: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Štebih, Dundáček, Čáp, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Seman, Melenovský – Březina, Anděl, Štěpánek – Malec, Kuřítko.

TŘEBÍČ – ÚSTÍ N. L. 5:1

Třebíč vstoupila do zápasu přímo raketově. Ve 4. minutě srazil přihrávku Wasserbauera za Volkeho záda jeden z obránců, v 7. minutě se pak po další teči beka radoval pro změnu Holec. Severočeši se potom z šoku oklepali, ale snížit se jim podařilo až v 19. minutě, a to po šikovném zakončení Roubíka. Ve druhém dějství však otěže zápasu pevně třímala Horácká Slavia. Havel nejdříve trefil v polovině zápasu tyč, pak už se po krásné střele radoval Pekr 3:1. Tyčku potom nastřelil i ústecký Budinský a pak se musela Třebíč bránit ve dvou oslabeních. Když však Pekr zvýšil v přesilovce na 4:1, bylo rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 4. Wasserbauer (Holec), 7. Holec (Pekr), 32. Pekr (Čuřík), 45. Pekr (Holec, Wasserbauer), 53. Havel (Dočekal) 19. Roubík (Budínský). Rozhodčí: Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:7, navíc Roubík (ÚNL) 2+2, využití: 2:0. Diváci: 1 220. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0. Třebíč: Vejmelka – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Dočekal, Havel – Wasserbauer, Holec, Pekr – Křivohlávek, Čuřík, Králík – Čech, Raška, Mrázek.

HAVL. BROD – BENÁTKY N. J. 2:4

Rebelové si opět nechali utéct úvod zápasu a na vině byla opět nedisciplinovanost. Poprvé pykali v 10. minutě, když se prosadil zkušený Plodek, po druhé o necelých pět minut později. Sice ubránili přesilovku pěti proti třem, ale půl minuty před skončením trestu Rouska inkasovali z hole Mikysky podruhé. To, že ráz první třetiny udávaly přesilovky, se potvrdilo i v poslední minutě první třetiny. Ve dvojnásobné početní výhodě skóroval Kuchler.

Do druhé třetiny Rebelové navíc vstoupili znovu v početní převaze pět na tři, jenže ji nevyužili, a potom mohli dokonce inkasovat. Nájezd Skalického však zlikvidoval Dlouhý. Rozhodující chvíle zápasu přišla ve 49. minutě. Už se zdálo, že Rebelové ubrání další oslabení, ale trest z hole Krejčíka přišel sekundu před jeho koncem. Jiskřičku naděje pak ještě rozfoukal Půlpán, ta však vyhasla v nepovedené power-play.

Branky a nahrávky: 20. Kuchler (Zucker, Kotaška), 53. Půlpán (Rousek, Maliník) 10. Plodek (Mikyska, Bittner), 14. Mikyska (Krejčík, Havlín), 49. Krejčík (Plutnar, Špaček), 60. Skořep. Rozhodčí: Sýkora – Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:7, využití: 1:3. Diváci: 289. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:2. Havlíčkův Brod: Dlouhý – Kotaška, Pavlíček, Semrád, Janáček, Kolář, Kadela, Kurka – Rousek, Maliník, Půlpán – Zucker, Kuchler, Sedláček – Chlubna, Troliga, Endál – Pejchar, Kuchta.