Třebíč vyhrála. Rozstřílela doma Ústí nad Labem

Vysočina – Dukla nechala vyrovnat Havířov tři minuty před koncem, přesto vybojovala tři body. Rebely srazila na kolena opět oslabení.

14.10.2014

Třebíč rozstřílela Ústí.Foto: Deník/ Libor Plíhal

V první hokejové lize skončila první čtvrtina základní části. Třinácté kolo korespondovalo s výsledky týmů z Vysočiny. Třebíč s Jihlavou si připsaly další tři body, Havlíčkův Brod skončil znovu bez bodu.

JIHLAVA – HAVÍŘOV 4:3

Rychlý gól Havířova v přesilovce psychikou Dukly nezamával, hned se tlačila do zakončení. Její snaha byla odměněna v 9. minutě, když se dělovkou prosadil Čáp. V 15. minutě bylo v Jihlavě ještě veseleji, přesnou přihrávku Důrase zužitkoval Seman. V tlaku pokračovala Dukla i ve druhé třetině. Roli přihrávajícího v přečíslení dva na jednoho opět splnil ve 29. minutě Důras, účinně a přesně tentokrát zakončoval Malec. Zdálo se, že je rozhodnuto, jenže Havířov nesložil zbraně. Do zápasu ho dostal ve 42. minutě přesnou střelou Šlahař a v dramatickém závěru vyrovnal tři minuty před sirénou důrazný Jiránek. Jenže Dukla dokázala odpovědět a Kuřítko o 30 sekund později propasíroval puk za brankovou čáru.

Branky a nahrávky: 9. Čáp (Čachotský, Melenovský), 15. Seman (Důras, Dobrovolný), 29. Malec (Důras, Kuřítko), 58. Kuřítko (Čáp) 3. Loskot (Matějíček), 42. Šlahař (Jakúbek, Krisl), 58. Jiránek (Chmielewski, Foltýn). Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6, navíc Štěpánek – Krisl, Jakůbek 2+2. Využití: 2:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:2. Jihlava: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Štebih, Dundáček, Čáp, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Seman, Melenovský – Březina, Anděl, Štěpánek – Malec, Kuřítko.

TŘEBÍČ – ÚSTÍ N. L. 5:1

Třebíč vstoupila do zápasu přímo raketově. Ve 4. minutě srazil přihrávku Wasserbauera za Volkeho záda jeden z obránců, v 7. minutě se pak po další teči beka radoval pro změnu Holec. Severočeši se potom z šoku oklepali, ale snížit se jim podařilo až v 19. minutě, a to po šikovném zakončení Roubíka. Ve druhém dějství však otěže zápasu pevně třímala Horácká Slavia. Havel nejdříve trefil v polovině zápasu tyč, pak už se po krásné střele radoval Pekr 3:1. Tyčku potom nastřelil i ústecký Budinský a pak se musela Třebíč bránit ve dvou oslabeních. Když však Pekr zvýšil v přesilovce na 4:1, bylo rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 4. Wasserbauer (Holec), 7. Holec (Pekr), 32. Pekr (Čuřík), 45. Pekr (Holec, Wasserbauer), 53. Havel (Dočekal) 19. Roubík (Budínský). Rozhodčí: Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:7, navíc Roubík (ÚNL) 2+2, využití: 2:0. Diváci: 1 220. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0. Třebíč: Vejmelka – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Dočekal, Havel – Wasserbauer, Holec, Pekr – Křivohlávek, Čuřík, Králík – Čech, Raška, Mrázek.

HAVL. BROD – BENÁTKY N. J. 2:4

Rebelové si opět nechali utéct úvod zápasu a na vině byla opět nedisciplinovanost. Poprvé pykali v 10. minutě, když se prosadil zkušený Plodek, po druhé o necelých pět minut později. Sice ubránili přesilovku pěti proti třem, ale půl minuty před skončením trestu Rouska inkasovali z hole Mikysky podruhé. To, že ráz první třetiny udávaly přesilovky, se potvrdilo i v poslední minutě první třetiny. Ve dvojnásobné početní výhodě skóroval Kuchler.

Do druhé třetiny Rebelové navíc vstoupili znovu v početní převaze pět na tři, jenže ji nevyužili, a potom mohli dokonce inkasovat. Nájezd Skalického však zlikvidoval Dlouhý. Rozhodující chvíle zápasu přišla ve 49. minutě. Už se zdálo, že Rebelové ubrání další oslabení, ale trest z hole Krejčíka přišel sekundu před jeho koncem. Jiskřičku naděje pak ještě rozfoukal Půlpán, ta však vyhasla v nepovedené power-play.

Branky a nahrávky: 20. Kuchler (Zucker, Kotaška), 53. Půlpán (Rousek, Maliník) 10. Plodek (Mikyska, Bittner), 14. Mikyska (Krejčík, Havlín), 49. Krejčík (Plutnar, Špaček), 60. Skořep. Rozhodčí: Sýkora – Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:7, využití: 1:3. Diváci: 289. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:2. Havlíčkův Brod: Dlouhý – Kotaška, Pavlíček, Semrád, Janáček, Kolář, Kadela, Kurka – Rousek, Maliník, Půlpán – Zucker, Kuchler, Sedláček – Chlubna, Troliga, Endál – Pejchar, Kuchta.

Autor: Pavel Mikeš

14.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.