O majiteli bonusového bodu rozhodl ve třetí sérii nájezdů hostující Dolníček. Poslední kolo základní části rovněž rozhodlo o tom, že se Lvi ve čtvrtfinále play off utkají právě s Horaly!

Úvod zápasu měl pro ústecké hráče pachuť hororu. Už z prvního útoku nastřelil hostující Vondráček tyč a aby toho nebylo málo, stejný hráč už po 92 vteřinách hry poslal Třebíč do vedení. Lvi se ale z brzkého úderu rychle vzpamatovali a v polovině prvního dějství bylo vyrovnáno. Slovan měl po faulech Látala a Dočekala výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou zužitkoval ve vyrovnávací trefu Roubík.

V šestnácté minutě měli Severočeši další výhodu dvou mužů na ledě, tu ale využít nedokázali, stejně jako o chvíli později na druhé straně Horalové, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny mohl hosty podruhé v utkání poslat do vedení Čech, beton gólmana Orcta byl ale proti. Nejdramatičtější chvíle druhé periody měly ale teprve přijít. Krátce před polovinou zápasu trefil Sklenička u mantinelu hostujícího Stejskala a vysloužil si od rozhodčích trest ve hře. Zápas bohužel skončil i pro hráče Třebíče, který byl z ledu odvezen na nosítkách.

Následnou pětiminutovou přesilovku hosté využít nedokázali a když se na druhé straně neprosadil ani Handlovský, svítil po dvou třetinách na světelné kostce stav 1:1.

Rozuzlení dramatické zápletky nepřišlo ani ve třetí třetině a tak přišlo na řadu prodloužení. Ani v něm se však žádný z týmů nedokázal prosadit a o majiteli bonusového bodu pro Třebíč rozhodl v samostatných nájezdech hostující Dolníček.