„Vrchlabí nám potřetí dalo gól v posledních čtyřech minutách. Jsem zklamaný, ale soupeř tomu vítězství šel v závěru víc naproti – víc střílel a šel agresivně do brány. My jsme nebyli schopni to pohlídat,“ litoval kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

S jeho týmem to nejdřív ve třetí třetině vypadalo hodně dobře. Do posledního dějství sice vstupovali s jednogólovým mankem (1:2), ale do hry je vrátil Barusův šťastný gól těsně po skončení přesilovky.

A pomohlo i stažení sestavy na tři lajny. „Hráče, kteří výkonem nepřesvědčovali, jsme nechali sedět. Pak se zlepšil pohyb a byli jsme trošku aktivnější,“ okomentoval Pokorný svůj tah, kdy nechal sedět i kapitána Zahradníka.

Domácí v klíčové fázi zápasu přestáli dvojnásobné oslabení. A hned udeřili. První vyloučený Roman Pšurný po návratu na led dostal puk za obranu, a i když „zakopl“ o modrou čáru nakonec dokázal přihrát rozjetému Lukáši Nahodilovi, který si s jedním z nejlepších prvoligových gólmanů – Tomášem Štůralou – blafákem poradil.

„Rozhodujícím okamžikem bylo to, že jsme dokázali rychle vyrovnat na 3:3,“ vyzdvihnul vrchlabský kouč Vladimír Jeřábek Rusnákovovu trefu, kterou od Nahodilova gólu dělilo jen dvacet vteřin. „Pořád jsme v té době ale měli bod,“ připomněl domácí trenér.

O ten přišli po dorážce Chatrnúcha, který si v brankovišti našel odraženou Gengelovu střelu. „Jsme nedůrazní, necháme soupeře bez odporu zajet do třetiny, bez odporu ho necháme vystřelit a bez odporu ho necháme ještě dorazit. To prostě v této soutěži nejde,“ zlobil se Pokorný.

Zatímco domácí se z ledu vytratili se svěšenými hlavami, Vrchlabští se ze šatny vrátili na děkovačku s hrstkou svých fanoušků.

„Hráli jsme až do konce, což se nám vyplatilo. Měli jsme další šance, nakonec padla do branky ta v závěru,“ komentoval vrchlabský obránce bek Petr Štrach, který odehrál třetí vítězné utkání po nečekaném odchodu z Jihlavy.