I. LIGA:

TŘEBÍČ – PORUBA 2:4

Domácí začali bídně. Svačina si udělal na modré oblouček, nahodil puk na branku a překvapený Svoboda se jen zoufale ohlédl na své spoluhráče. Poruba navíc v závěru trestala nedůraz Třebíčských před vlastní brankou. Greš zpoza branky nahrál na najíždějícího Hudečka, který nadvakrát procedil puk do branky.

Horácké Slavii trvalo dlouho, než se dostala zpět do hry. Až v prostřední části, přesněji ve 35. minutě. Pomohla jim k tomu početní výhoda a výborná práce Nedbala, který parádní přihrávkou našel volného Štovíčka, a ten z úhlu snížil.

Další góly padaly až ve třetí části. Bohužel pro domácí to byla Poruba, která také využila přesilovou hru. Zdeňkova teč proklouzla mezi Svobodovými betony. A bylo ještě hůř, jelikož minutu a půl nato se domácí vůbec nepohodli před svojí svatyní, a to trestal nikým neatakovaný Jáchym.

Domácí nesložili zbraně a vykřesali jiskru naděje. Z bezprostřední blízkosti zametl puk za Foltánova záda Psota, jenže Třebíč už se v poslední desetiminutovce už na víc nezmohla, a body odevzdala soupeři.

Branky a nahrávky: 35. Šťovíček (Nedbal, Havlát), 48. Psota (V. Čejka) – 4. Svačina, 18. Hudeček (Gřeš), 43. Zdeněk (Svačina, Husák), 44. T. Jáchym (Obdržálek). Rozhodčí: Čech, Dědek – Polák, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:33. Třetiny 0:2, 1:0, 1:2. Třebíč: D. Svoboda – Jenáček, Nedbal, Forman, Furch, V. Čejka, D. Mikyska, Padrnos – Vodný, Šťovíček, Psota – T. Havránek, Michálek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Ferda, Havlát, Podlaha.

SLAVIA PRAHA – JIHLAVA 2:1

Do vedení šli domácí. Šmerhovu akci zakončil z dorážky důrazný Furch. Dukla pak mohla se štěstím vyrovnat, ale Pekr ztrostkotal na Michajlovovi. A to mrzelo dvojnásob, jelikož Pohl si šel odpykat trest za podražení, a v momentě, kdy mu končil, tak se Šmerha trefil přesně na zadní tyčku. Jihlava ve druhé části párkrát zazlobila, ale kontaktní branku nedala. Zeman narazil na masku Michajlova, který pak s vypětím všech sil uhasil i nepřehlednou situaci po Harkabusově střele do tyče.

Dukla dál bojovala a v poslední části se dočkala. Ve 48. minutě se Zeman šikovně prosmýkl před domácího brankáře a bekhendem zvedl puk mimo jeho dosah. Drama bylo na světě, ale hosty vzápětí přibrzdilo vyloučení Holého. Udeřit tak mohla Slavia, která po nevyužité přesilovce měla obrovskou šanci, ale Lundström vychytal Šagátka.

Dukla to v závěru zkusila bez brankáře, ovšem hra vabank nevyšla. Do žádné vážnější šance se nedostala.

Branky a nahrávky: 15. Furch (Šmerha, Kohút), 19. Šmerha (P. Hořava, Furch) – 48. A. Zeman. Rozhodčí: Čáp, Souček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 1:4, navíc Čachotský (Dukla) OT 10 min. Využití: 1:0. Třetiny 2:0, 0:0, 0:1. Dukla Jihlava: Lundström – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Anděl, A. Zeman, Pekr – Poletín, Čachotský, Lichanec – Fronk, Davídek, Jiránek – Harkabus, D. Čermák, Chlubna.