Třebíčským hokejistům se v přípravě příliš nedaří, protože ze tří utkání nezískali zatím ani bod. I proto by si už rádi konečně připsali výhru. Navíc body z tohoto zápasu se nebudou započítávat pouze do tabulky Tipsport Cupu, ale i do tabulky Regionálního Poháru.

„Chceme vyhrát každé utkání a ani tohle nebude výjimkou. Zatím jsme v přípravě neodehráli špatná utkání, ale nakonec vždy skončila špatným výsledkem. Doufejme, že díky tvrdému tréninku se v zápase se Znojmem objeví určitý posun dopředu. Určitě už nechceme znovu prohrát,“ tvrdí před duelem hlavní trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Jestliže se jeho svěřencům v přípravě nedaří, u Orlů je tomu přesně naopak. Mají odehráno šest přípravných duelů, z nichž se jim v pěti podařilo zvítězit. A to nehráli s jen tak nějakými soupeři. Připsali si skalp extraligové Sparty a Českých Budějovic, ambicioznímu Havlíčkovu Brodu nastříleli dokonce pět branek. Neuspěli pouze v utkání s Třincem.

„Znojmo je vždycky nepříjemný soupeř. Jeho výsledky v přípravě jsou teď velice dobré, tak uvidíme s čím přijede,“ konstatuje Mejzlík. „V naší přípravě máme samé kvalitní soupeře, takový typ přípravy jsme si záměrně zvolili. Jenom s těžkými soupeři mladí hráči, které tady máme, porostou,“ dodává.

Po prvním přípravném zápase, který Horácká Slavia odehrála s havlíčkobrodským Rebelem, vyřadil kouč Mejzlík ze sestavy devět hráčů. Několik změn prý proběhne i před úterním zápasem. „Po zápase v Jihlavě jsme zase trochu pozměnili sestavu. Na zkoušku zde také máme mladého útočníka Zdeňka Okála ze Zlína. Tento týden ho chceme vidět jak na tréninku, tak v zápasech a uvidíme, jak to bude vypadat. Náš kádr ale určitě ještě uzavřený není,“ upozorňuje Mejzlík s tím, že se pokusí získat i další mladé hráče, kteří se neprosadili v extralize.

Zápas na stadionu Horácké Slavie začíná tradičně v 17.30.