Třebíč se po výhře dotáhla na další ohrožené týmy

Třebíč - Minulou středu proti Berounu třebíčští hokejisté svůj úkol nezvládli. Z psychicky náročného duelu vyšli bez bodu.

14.11.2008

O týden později už si vedli na jedničku. Ani neměli jinou možnost. Díky výhře nad Porubou (4:1) se zuby nehty drží týmů, které jsou po 22 odehraných kolech v suterénu prvoligové tabulky spolu s nimi.

Na předposlední Benátky teď Horácká Slavia ztrácí bod, na Porubu dva.

„Průběh zápasu jasně ukázal, že to byla hra nervů. Pokud třicet minut nepadne gól, tak ta první branka je hrozně důležitá,“ vrátil se třebíčský kouč a sportovní manažer Kamil Pokorný v pozápasovém bilancování ke klíčovému okamžiku.

Bezgólový stav totiž vydržel až do 30. minuty. Pak si diváci konečně oslavně zakřičeli po oku lahodící akci.

Puk zavezl do útočného pásma Daniel Rákos, přenechal ho svému pardubickému parťákovi Michalu Klejnovi a ten ještě našel volného Petera Sojčíka, který akci vyšperkoval střelou pod horní tyčku Vošvrdovy klece.

„Byla to ukázková branka. Konečně jsme dali gól, který byl špičkový, vypracovaný a zakončený,“ liboval trenér.
Když pak do ostravské branky černý kus pryže propasíroval Vladimír Stejskal, vypadalo to už s Třebíčí dobře. Navíc na začátku třetí třetiny během 74 vteřin udeřili třebíčští forvardi Petr Zahradník a Lukáš Nahodil.

Tentokrát diváci na svoje hráče nepískali. A po dlouhé době zase odcházeli spokojeni.

Autor: Jiří Bárta

14.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Výstava historických tříkolek se sbírky Jiřího Fialy v Náměšti nad Oslavou.
23

OBRAZEM: V Náměšti vystavují unikátní sbírku historických tříkolek

Na fotografii jsou prvňáčci ze ZŠ v Rudíkově, třída paní učitelky Zdeňky Michálkové.  Příště představíme prvňáčky ze Základní školy v Budišově.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ v Rudíkově

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Třebíčsko zaplaví nové odpadní kontejnery na kovové obaly

Třebíčsko – Třídění odpadů v domácnostech je kompletní. Kontejnerová stání v obcích na Třebíčsku postupně doplňují nové světle šedé kontejnery určené pro sběr tříděného kovu.

Třebíčští dorostenci padli v sousedském derby

Velké Meziříčí – Tentokrát na krajského rivala nestačili. Hokejisté Horácké Slavie v osmém kole Ligy staršího dorostu zavítali do Velkého Meziříčí. Třebíčští mladíci v letní přípravě soupeře z města pod dálničním mostem vysoko poráželi, v mistrovské sezoně bylo všechno jinak.