„Dva body ze zápasů s Chomutovem a s Ústím bereme. Nebyly to náhodné body, ale odpracované zápasy. Naše mužstvo, i když je mladé a zkušenosti spíš sbírá, má svoji kvalitu,“ pronesl kouč poražených Kamil Pokorný.


Trenér a sportovní manažer v jedné osobě nemohl být v sobotu nespokojený. Jeho hráči drželi krok s druhým týmem tabulky.
Domácí sice inkasovali v oslabení, když horní růžek Kovářovy branky vymetl David Pojkar, ale pak hodně ožili díky gólu Petera Sojčíka, který dorazil svůj předchozí pokus.


Nabuzení domácí ve druhé třetině sekli Lvy po drápech hned dvakrát. V obou případech u toho byla Nahodilova lajna. Nejprve v početní výhodě v 28. minutě tak dlouho doráželi na Salfického klec, až Vilém Burian puk dotlačil za čáru.


I podruhé černou práci odvedl Lukáš Nahodil a uvolnil prostor rozjetému Vladimíru Stejskalovi, který bývalého reprezentačního gólmana vyškolil střelou mezi betony.


Do třetí třetiny už nastoupili Lvi jako vyměnění. Předcházel tomu nejspíš pořádný průvan v šatně.
„Co se dělo v kabině po druhé třetině, to jsou věci, které se nedají říkat takhle na veřejnost. Nějaké změny jsme udělali, ale je to hlavně o přístupu hráčů,“ říkal tajuplně ústecký kouč Miloslav Hořava.


Jeho hráči okamžitě začali dorážet na branku českobudějovického pendla Jakuba Kováře jako při lovu kořisti.
Nakonec modrožluté šelmy hryzly dvakrát. Nejdřív se trefil Rastislav Špirko, poté Pavel Janků, který udeřil do chybující obrany dokonce v oslabení.
„Ve druhé třetině jsme se neskutečně vydali, hráli jsme úplně nadoraz a hosté pak ve třetí části zvýšili důraz, nastřelenými puky šli rychle do útočného pásma a nám už naopak chyběla šťáva,“ popisoval zvrat Pokorný.


V prodloužení se nerozhodlo ani v ústecké přesilovce, a tak došlo na nájezdy. Za Třebíč postupně neuspěli Sojčík, Obdržálek ani Hrbáček. Naopak favorita zachránil ve třetí sérii překvapivou střelou Němeček.


„Až vyhrajeme nájezdy, tak nevím, co udělám, protože je to pořád dokola. Hledáme střelce, čtyřikrát jsme letos jeli nájezdy a čtyřikrát jsme je nezvládli,“ kroutil hlavou Pokorný.

Branky a nahrávky: 14. Sojčík (Klejna, Staněk), 28. V. Burian (Nahodil, Kaláb), 35. Stejskal (Nahodil ) - 7. Pojkar (Heřman, Špirko), 44. Špirko (Bolf, Mikulík), 48. Janků (Klobouček), rozhodující nájezd Němeček. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1410. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2 - 0:0.
Třebíč: Kovář - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Havran - Čech, Zahradník, Vrba – V. Burian, Nahodil, Stejskal - Sojčík, Klejna, Staněk - Přibyl, Obdržálek, Ferebauer.
Ústí nad Labem: Salfický (35. Volke) - Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Macháček, Bolf, Tůma, Gýna - Janků, Pazourek, Prorok - Heřman, Špirko, Šaffer - Mikulík, Sklenička, Kloz - Hanzl, M. Novák.