Třebíč proti poslednímu týmu ligy nezaváhala

Vysočina – Týmům z Vysočiny se v 18. kole první hokejové ligy dařilo různě. Zatímco Horácká Slavia dokázala porazit poslední Kadaň jasně 5:2, Havlíčkův Brod inkasoval šest branek a z Hradce Králové si neodvezl žádný bod. Jihlavská Dukla proti Šumperku znovu ztratila vedení a poprvé v sezoně si vyzkoušela prodloužení. To se jí však nepovedlo, a Šumperk tak vyhrál 6:5.

9.11.2009

První gól v letošní sezoně v sobotu vstřelil třebíčský bek Lukáš Sláma (uprostřed). V zápase s Kadaní se postaral o poslední branku svého týmu, a pečetil tak vítězství domácích 5:2. Foto: Martin Mutl

TŘEBÍČ – KADAŇ 5:2

Třebíčští vstoupili do utkání skvěle a v 8. minutě vedli po brankách Buriana a Nahodila 2:0.

Poté však Třebíč polevila a přišel trest. Bauer převzal Bouškovu přihrávku a vymetl šibenici Štůralovy branky. Gólové hody v první třetině zakončila perfektní přesilovková spolupráce Nahodila s Lašem a Obdržálkem a prvně jmenovaný zakončil snadno do prázdné brány.

Druhá část moc hokejové krásy nenabídla. Zajímavý hokej tak diváci viděli znovu až ve třetí dvacetiminutovce.

Kadani se totiž povedlo snížit, když se v přesilovce prosadil Gombár. To však třebíčské hráče probudilo a v přesilovkách rozhodli. Postupně se prosadili Obdržálek a Sláma, a Třebíč si tak připsala další tři cenné body.

„Měli jsme výborný vstup do zápasu, jako je už poslední dobou tady zvykem. Dneska jsme vsadili všechno na jednu kartu, nastoupili jsme na tři lajny, i když to možná bylo trošku i riziko, protože ti hráči nebyli úplně tenhle týden po zdravotní stránce stoprocentní. Ale riskli jsme to a vyšlo to,“ uvedl po zápase dočasný kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

„Ve druhé třetině jsme udělali zbytečné fauly, špatné střídání, tam jsme se dostali pod tlak, velice dobře nás držel Tomáš Štůrala,“ pochválil mladého brankáře trenér Pokorný.

„Cením si toho a po hráčích jsem to chtěl po výbuchu v Brodě, aby se obětovali pro tým, lehali do ran a prostě odmakali ten zápas, a to tam myslím dnes bylo, mužstvo se semklo a i díky tomu jsme měli trošku víc štěstí. Při kontaktním gólu na 3:2 se nám podařilo využít přesilovku a ten gól byl pro nás strašně důležitý, a díky tomu jsme dovedli ten zápas do vítězného konce,“ dodal ještě.

Branky a nahrávky: 2. Burian (Dolníček), 8. Nahodil (Laš), 11. Nahodil (Obdržálek, Laš), 48. Obdržálek (Laš), 50. Sláma (Nahodil) – 8. Bauer (Boušek), 46. Gombár (Charousek). Rozhodčí: Florian – Mašek, Hynčica. Vyloučení: 10:11, navíc Přibyl 5 plus do konce utkání – Balázs 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1570. Třetiny: 3:1, 0:0, 2:1. Třebíč: Štůrala – Hrbáček, Koktan, Sedláček, Sláma, Ostrčil, Gula – Burian, Dolníček, Bartoš – Laš, Nahodil, Obdržálek – Přibyl, Zahradník, Čech. Kadaň: Jarina – Ťupa, Zmeškal, Schmidt, Szakal, Knyazev, Spitzer, Hartmann – Balázs, Boušek, Kuběna – Gombár, Charousek, Bauer – Rohan, Bursík, Polanský - Fábry.

ŠUMPERK – JIHLAVA 6:5 p

Dukla jela do Šumperka s cílem napravit zkrat ze zářijového vzájemného utkání, které doma prohrála 5:6. Jenže její předsevzetí dostalo v sobotu večer hodně hořký nádech. Přestože v závěru druhé třetiny vedla o dva góly (stejně jako ve 3. kole), nakonec odešla znovu poražena.

„Domácí mají ve srovnání s naším týmem zkušenější kádr, navíc dokázali před zápasem posílit. My jsme sice vedli 5:3, ale o výhru jsme se připravili vlastními chybami,“ konstatoval jihlavský kouč Josef Augusta, jehož svěřenci si připsali alespoň bod za porážku v prodloužení.

Branky a nahrávky: 15. Hulva (Z. Sedlák, Chatrnúch), 21. Hulva (Vosátko, Hašek), 24. Zukal (Pospíšil), 39. Pospíšil (Meluzín), 44. Hašek (Noga, Rimmel), 62. Hašek – 1. Bakus (Čachotský, Dobrovolný), 20. Čachotský (Hodek, Bakus), 23. Hodek (Dobrovolný, Bakus), 24. Zeman (Hrbatý), 38. Čachotský (Staněk, Zeman). Rozhodčí: Minář – Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 1600. Třetiny: 1:2, 3:3, 1:0 – 1:0. Šumperk: Hylák (38. Daneček) – Vosátko, Andersons, T. Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal – Hašek, Antonovič, Noga – Z. Sedlák, Hulva, Pekr – Meluzín, Podešva, Pospíšil – Janečka. Jihlava: Řehoř - Dobrovolný, Malena, Ficenc, Takáč, Staněk, Novák, Březina – Hodek, Bakus, Čachotský – Fiedler, Rytnauer, Man – Hrbatý, Zeman, Krupka – Bezděk.

HR. KRÁLOVÉ – H. BROD 6:1

Rebelové dostali na ledě Hradce Králové tvrdou lekci. Po středeční vysoké výhře nad Třebíčí (7:0) je východočeský soupeř deklasoval 6:1. „Nebudu se na nic vymlouvat. Hráli jsme prostě špatně. Hradec naopak dobře a vyhrál zcela zaslouženě 6:1,“ zhodnotil utkání trenér Petr Novák.

Po delší době se v brance Rebelů objevil slávistický brankář Stanislav Neruda, který do pražského klubu zamířil právě z Kotliny. A i když inkasoval šest branek, podal velmi dobrý výkon. „Jenom jemu musíme poděkovat, že jsme nedostali ještě víc gólů,“ nechal se slyšet šéf havlíčkobrodské střídačky.

Branky a nahrávky: 6. Koudelka (Moskal, Hendrich), 22. Moskal (Koudelka, Budínský), 29. Šejnoha (Koudelka), 44. Kadlec (Hendrich), 52. Roubík (J. Hruška), 59. Hendrich (Koudelka) – 49. Vyhlídal (Ondráček). Rozhodčí: Horák – Flégl, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1768. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1. Hradec Králové: Luňák – Pazdera, Křetínský, Hendrich, Seidl, Táborský, Čáp, Klement – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Moskal –Florian, Rapáč, O. Hruška – Šejnoha, Macháň, Berger. Havlíčkův Brod: Neruda (30.–32. Suchan) – Vyhlídal, A. Jelínek, Jebavý, Soldán, Pavlík, Špelda, Šulc, Horváth – Holec, Třetina, Borovanský – Ondráček, Stromko, Vrdlovec – Endál, Knotek, Svoboda – Smith, Dušátko, Vylíčil.

HAVÍŘOV – ZNOJMO 2:1 p
Branky: 58. Šedivý, 62. Sikora – 39. Hradecký. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 1:0.

BENÁTKY N. J. – CHOMUTOV 2:4
Branky: 15. a 43. Urban – 44. a 56. Skořepa, 4. Hašek, 27. Duda. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2.

BEROUN – TÁBOR 2:4
Branky: 20. Hrdel, 28. Kupec – 32. a 56. Mertl, 31. Kudrna, 60. Kotaška. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

VRCHLABÍ – CHRUDIM 4:5 sn
Branky: 40. a 46. Čaloun, 19. Tvrdek, 43. Pácal – 2. Drtina, 7. Rákos, 22. Kaut, 29. Toužimský, rozhodující nájezd Jindřich. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:0 - 0:0.

ÚSTÍ NAD LABEM – OLOMOUC 5:2
Branky: 2. Kloz, 3. Mikulík, 6. Šagát, 15. Heřman, 50. Mrázek – 16. Davídek, 22. Polodna. Třetiny: 4:1, 0:1, 1:0.

Autor: Josef Jakoubek

9.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik20 000 Kč

Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech TECHNICKÁ KONTROLA A RUČNÍ DOKONČOVÁNÍ STROJÍRENSKÝCH DÍLŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce ve dvousměnném provozu od pondělí do pátku., Náplň práce:, o Obsluha souřadnicového měřícího stroje Mitutoyo, o Mezioperační a výstupní kontrola strojírenských dílů, o Ruční dokončování strojírenských dílů, Požadavky:, o Samostatnost, o Zodpovědnost, o Orientace ve strojírenských výkresech, o Předchozí zkušenost ve strojírenské výrobě na stejné nebo podobné pozici podmínkou.. Pracoviště: Hiatus cz, s.r.o., Petrovická, č.p. 101, 675 21 Okříšky. Informace: Martin Nekuda, +420 724 175 532.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač20 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních strojů na vrtání SEŘIZOVÁNÍ A OBSLUHA VERTIKÁLNÍHO FRÉZOVACÍHO CENTRA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, " Seřizování a obsluha vertikálního frézovacího centra s řídícím systémem Heidenhain, " Malosériová a kusová výroba přesných strojírenských dílů, Požadavky:, " Předchozí zkušenost ve strojírenské výrobě na stejné nebo podobné pozici podmínkou, " Ochota učit se novým věcem, " Samostatnost, zodpovědnost, spolehlivost. Pracoviště: Hiatus cz, s.r.o., Petrovická, č.p. 101, 675 21 Okříšky. Informace: Martin Nekuda, +420 724 175 532.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič zemního stroje30 000 Kč

Obsluha zemních a příbuzných strojů STROJNÍK - BAGRISTA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Platný strojnický průkaz na pásová rýpadla,, firemní osobní automobil, Místo výkonu práce: okolí Třebíče. Pracoviště: Pavkar s.r.o., Popovická, č.p. 1183, 675 51 Jaroměřice nad Rokytnou. Informace: Pavel Kuba, +420 605 365 934.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka13 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v domácnostech, hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech ÚKLIDOVÉ PRÁCE, VÝPOMOC V KUCHYNI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: splehlivost, samostatnost, minutková a hotová jídla, mít chuť se učit novým věcem. Pracoviště: Dajpr s.r.o. - pracoviště penzion grasel, nové syrovice, 675 41 Nové Syrovice. Informace: Jana Šindelářová, +420 775 704 708.

Povodně v třebíčské židovské čtvrti v roce 1985.