Po výhře v Porubě a Olomouci a dvoubodovém domácím zisku v duelu s Chrudimí dokázala Horácká Slavia porazit v zajímavém a napínavém zápase havířovské Pantery 4:3.


Třebíčští vstoupili do utkání velmi dobře a díky aktivitě se už ve třetí minutě dočkali vedoucí branky. Jejím autorem byl Martin Čech, tedy stejný hráč, který po vyrovnávací brance Semana podruhé poslal Horáckou Slavii do vedení.


Ve druhé části ale domácí polevili a desetiminutový výpadek Panteři dvakrát potrestali. Nejprve srovnal Lojek a ve 35. minutě dokonce při vlastním oslabení poslal Havířov do vedení Piecha.


„Dva ze tří gólů jsme dneska soupeři nabídli naprosto hloupými chybami. To se nemělo stát,“ vrátil se k druhé třetině třebíčský kouč Kamil Pokorný.
Jenže tentokrát se Třebíčští vzpamatovali ještě před druhou sirénou. Ve 38. minutě srovnal v přesilovce Vilém Burian a 54 vteřin před koncem třetiny se nádherně pod víko trefil Vrba.


„Cením si toho, že hráči dokázali ještě ve druhé třetině výsledek otočit. Bylo to dílem toho, že jsme dál pokračovali v tlaku a agresivní hře,“ pochvaloval si Pokorný.


Ten svým svěřencům naordinoval, aby ve třetí části mysleli především na zadní vrátka. „Kluky jsme nabádali aby dopředu chodili jenom na jasné puky. V závěru si hosté tlak vytvořili, tak už to v hokeji chodí. Štěstíčko už se trošičku přiklání na naši stranu, což bylo vidět i při závěrečné power play,“ oddechl si Pokorný.


O třetí výhru v řadě se Horácká Slavia pokusí v sobotu na ledě Mostu.

Souboj dvou Čechů vyhrál ten třebíčský

Středeční duel mezi Třebíčí a Havířovem nabídl i souboj dvou Čechů. Branku Panterů hájil Jakub Čech, zatímco na křídle první lajny Horácké Slavie se proháněl Martin Čech. A miniduel vyhrál domácí útočník, který dvakrát skóroval.


„V prvním případě jsem tečoval střelu Vrbiče (Vrba – pozn. autora), ve druhém se ke mně dostal odražený puk ve středním pásmu, díval jsem se za sebe, že bych dal zadovku, ale už jsem byl mezi kruhy, a tak jsem zkusil vystřelit,“ popisoval obě trefy hrdina večera, který při druhém gólu vyhnal z šibenice pavouka. Do statistik si připsal už šestý a sedmý zásah sezony.

MARTIN MUTL