TŘEBÍČ – HR. KRÁLOVÉ 1:6


Na třebíčském ledě začalo šesté čtvrtfinále hodně opatrně. Na domácích byla vidět velká nervozita, hosté vyčkávali a čekali na chyby Horácké Slavie.
V první větší příležitosti se v 6. minutě objevil Dolníček, který měl před sebou v přesilové hře odkrytou branku, ale hradečtí obránci mu stihli v poslední chvíli zablokovat hůl. Za tři minuty už však udeřilo. Po skvělé kombinaci prvního hradeckého útoku zakončoval do prázdné branky Jan Hruška.


Třebíč byla viditelně otřesena průběhem zápasu, přesto si vytvořila několik slibných příležitostí. Zahradník i Obdržálek však ve svých velkých šancích selhali. A přišel trest. Od levého mantinelu našel Budínský před brankou osamoceného Koudelku, který se v takových situacích nemýlí, a bylo to 2:0.


Ve druhé části se Třebíč pokoušela o vyrovnání a Zahradník se objevil v další obrovské šanci. Sám před Vošvrdou ale neuspěl. Poté utkání upadlo do série nepřesností a diváci si moc hokejové krásy neužili. Z nudy je vytrhl až samostatný nájezd hostujícího Daniela Vol– rába, který však Lva nepřekonal. Poté Horácká Slavia vyrobila dva nesmyslné fauly v řadě, musela do tří, a touto šancí už Hradec nepohrdl. Koudelka před bránou přikopl puk Budínskému, který potřetí překonal třebíčského gólmana.


Třetí třetina se odehrávala podle zaběhnutého scénáře. Hosté pozorně bránili a domácí se marně pokoušeli tvořit hru. Do první větší šance se dostal aktivní Jan Hruška, který se v rohu uvolnil přes tři domácí hráče, svou akci však zakončil pouze střelou do břevna.


Tato akce však byla předzvěstí hradecké gólové smršti. Nejprve se po nádherné souhře prosadil Kadlec, další branky přidali Volráb a Jan Hruška. Třebíč už jen v závěru přidala čestnou branku, a tak jinak povedenou sezonu zakončila porážkou 1:6.

Branky a nahrávky: 58. Přibyl (Zahradník) - 9. J. Hruška (Kadlec, Karlíček), 19. Koudelka (Budínský), 38. Budínský (Koudelka), 49. Kadlec (Roubík, J. Hruška), 55. Volráb (Budínský, Koudelka), 57. J. Hruška (Roubík, Kadlec). Rozhodčí: Zubzanda, Smitka – Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 5:6 navíc Kempný, Lev (Třebíč) 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 2230. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:3.
Třebíč: Lev – Hrbáček, Gula, Kania, Ostrčil, Kempný, Kadela, Sedláček, Kaláb – Laš, Dolníček, V. Burian – Káňa, Nahodil, Obdržálek – Heřman, Zahradník, Stejskal – Přibyl, Kundela, Čech. Hradec Králové: Vošvrda – Křetinský, Karlíček, Hendrich, Seidl, Filip, Táborský, Spudil, Lesák – Kadlec, Roubík, J. Hruška – Volráb, Koudelka, Budínský – O. Hruška, Moskal, Malý – Šejnoha, Rapáč, Florian.