Jihlava nedokázala navázat na své brankové hody z posledních kol a prohrála v Litoměřicích.

H. BROD MOST 2:5

Hned dvě nové tváře se objevily v sestavě Havlíčkova Brodu ve včerejším utkání proti poslednímu Mostu. Vůbec poprvé v letošní sezoně oblékl dres Rebelů útočník Roman Vondráček, novou posilou je pak brněnský útočník Bronislav Jankovič.

V úvodu zápasu nebyl k vidění příliš záživný hokej, do varu se dostali domácí fanoušci až ve 15. minutě, když Pavlík střelou od modré otevřel skóre. To domácí nabudilo a začali si vytvářet dobré příležitosti ke zvýšení náskoku. Jenže jejich rozlet přibrzdili hosté vyrovnávací brankou v 19. minutě.

Na další branku se čekalo až do 29. minuty. Kostourek po parádní individuální akci dostal domácí znovu do vedení. Stav 2:1 však měl jen krátké trvání, protože Most v následujících minutách druhé třetiny předvedl parádní obrat. Přesně minutu po obdržené brance vyrovnal střelou od modré Rohan, ve 33. minutě využil exbrodský Ondráček minelu v brodské rozehrávce a dostal Severočechy poprvé do vedení. A aby toho nebylo pro domácí hlouček příznivců málo, stejný hráč mohl o chvíli později dát další branku. Co se mu nepovedlo v 35. minutě, napravil v přesilovce o dvě minuty později, tečí dostal Most do dvoubrankového vedení.

Hosté se poté zatáhli do obranné ulity a čekali na chyby domácího celku. Opaření domácí si v úvodu třetího dějství zahráli několik přesilovek, dokonce téměř minutu a půl dlouhou pět proti třem, ale bez gólového efektu. Naopak mohli při početní výhodě inkasovat. Rebelové sice pálili jako na střelnici, ale Benda žádnou střelu za svá záda nepustil. Poslední řebíček do brodské rakve zatloukl v poslední minutě domácí obránce Šenkeřík, jenž si do vlastní branky srazil Ondráčkovu přihrávku.

Branky a nahrávky: 5. Pavlík (Polodna, Kostourek), 29. Kostourek (Meidl) - 19. Nedrda (Parýzek, Prošek), 30. Rohan (Apelis, Klíma), 33. Ondráček, 37. Ondráček (Parýzek, Prošek), 59. Ondráček (Vachovec). Rozhodčí: Svoboda Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 727. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0. Havlíčkův Brod: Neruda - Morava, Šenkeřík, Pavlík, Sova, Protivný, Jelínek - Kostourek, Polodna, Meidl - Křivohlávek, Semorád, Vondřáček - Fiedler, Zábranský, Jankovič - Stehlík, Štěpánek, Musil.

TŘEBÍČ BEROUN 3:4 po prodl.

Zase jenom jediný bod získala Horácká Slavia Třebíč v duelu s Berounem.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a po zásluze vyhráli první třetinu. Domácí měli několik dobrých příležitostí, ale v brance Medvědů se tužil Furch.

Ve druhé třetině měli navrch naopak domácí, ale opět se trápili střelecky. Využít nedokázali ani téměř minutovou přesilovku pěti proti třem. Nakonec ale Slavia dokázala vyrovnat. Ale její první vyloučení hosté potrestali a před závěrečným dějstvím měli na svém kontě znovu o branku více.

Ani ve třetí části se nehrál oslnivý hokej. Třebíč se tlačila za vyrovnáním, ale Medvědi hrozili z rychlých protiútoků. Přesně dvě minuty před uplynutím normální hrací doby se ale Horáci dočkali odměny v podobě vyrovnávací branky Přibyla.

Prodloužení trvalo pouhých sto čtyř vteřin. Po dvou nepřesných střelách domácích Jaškin vybojoval puk, naservíroval jej Barákovi, který rozhodl o zisku druhého bodu pro hosty.

Branky a nahrávky: 9. Havlíček (Dolníček, Čech M.), 25. Havlíček (Ostřížek), 58. Přibyl M. (Ostřížek) - 7. Přibyl Dan. (Pavel, Rubeš), 18. Přibyl Dan. (Nedvěd), 35. Pavel (Sobotka D., Nedvěd), 62. Barák (Jaškin, Žalčík). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1040. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0 - 0:1. Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Kadela R., Valenta, Sobotka M., Dietz, Sláma - Havlíček, Dolníček, Čech M. - Havel, Ostřížek, Burian - Vondráček, Dočekal, Vítek - Heřman, Fořt, Přibyl M., Stejskal.

LITOMĚŘICE JIHLAVA 4:2

Ležérně vstoupili do utkání hráči Dukly. Ve třinácté minutě už prohrávali 0:3 a bylo prakticky po utkání. Do hry dostal Jihlavy přesilovkovou brankou kanonýr Hodek, ale poté skóre na dlouhou dobu ustrnulo.

Až deset minut před koncem dovršil svůj hattrick domácí Kloz a definitivně přisoudil body svému celku. Jihlavu už nespasilo ani snížení z hole Jeslínka, závěrečný tlak k bodům nevedl.

Branky a nahrávky: 7. Novák (Loskot, Kloz), 8. Kloz (Novák), 13. Kloz (Loskot, Novák), 49. Kloz (Loskot, Martinka) - 15. Hodek, 52. Jeslínek (Kolafa). Rozhodčí: Kubeš - Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:1. Jihlava: Novotný - Ficenc, Malena, Kolafa, Petráček, Dobrovolný, Kolda, Kaláb, Maliník - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Padělek, Polcar - Vysloužil, Domin, Krupka - Karpov, Pometlo, Bezděk.