Rebelové mají po čtyřech odehraných kolech na svém kontě sedm bodů, doma z nich však nezískali ani jediný. To touží proti Kadani změnit.

„Chceme vyhrát, protože hrajeme doma. V prvním utkání se nám to nepovedlo a hokej se hraje pro diváky, které bychom chtěli potěšit, stejně jako sebe," tvrdí brodský trenér Jiří Mička.

Kadaň je v tabulce zatím až jedenáctá, za sebou však má velmi těžký vstup do soutěže, kdy se potkala téměř se všemi favority. „Určitě to u nás bude chtít napravit a nějaké body si odvézt. Musíme se na to připravit a šedesát minut štípat led," burcuje Mička.

Ten už se bude muset v sestavě obejít bez Soldána a Štěpánka, kteří z klubu odešli. Pro Rebely by to ale neměl být problém. „Budeme hrát ve stejném složení jako v Šumperku," prozrazuje kouč Rebelů.

Třebíč se po úvodních dvou porážkách vzpamatovala po vítězství v Havlíčkově Brodě slavila zisk plného počtu bodů také v sobotu v Havířově. A na tento zápas by chtěli její hokejisté navázat. „Těch bodů si velmi ceníme, protože soupeř má velmi dobrý tým. Teď se soustředíme na Šumperk, se kterým chceme zisk bodů potvrdit," tvrdí třebíčský stratég Kamil Pokorný.

Nejtěžší soupeř

Prozatím nejtěžší protivník čeká dnes na jihlavské hokejisty. Lídr první ligy se vydává na led loňského účastníka baráže o postup do extraligy Mladé Boleslavi.

Středočeši v minulém kole překvapivě padli v krajském derby v Berouně a ze třetí příčky ztrácí na Duklu tři body. „V zápase jsme dělali chyby a dostávali laciné branky," uvedl po utkání boleslavský kouč, i v Jihlavě velmi dobře známý František Výborný.

Napravit první porážku v soutěži budou chtít Bruslaři proti Jihlavě. O utkání je velký zájem, už včera slibně probíhal předprodej vstupenek na zápas.

Dukla po čtyřech výhrách jede do Mladé Boleslavi v pohodě. Z vizitky lídra nervózní není, ani z kvality soupeře. A touží i na ledě favorita první ligy prodloužit svoji sérii úspěchů. „Zatím jsme spokojeni," culil se po utkání s Ústím asistent František Zeman.

Duklu nyní čeká série pro klub pěti nejtěžších utkání v soutěži v řadě. Ani toho se však na Horáckém stadionu neděsí. „Už před sezonou jsme si řekli, že o ničem takovém uvažovat nebudeme. Den po odehraném zápase začíná příprava na dalšího soupeře, dál nehledíme," vysvětlil Zeman, že v Jihlavě o dalších těžkých duelech (Olomouc, České Budějovice, Havlíčkův Brod, Třebíč) zatím nepřemýšlí.