To se ovšem v posledních několika zápasech zlepšilo, v posledních čtyřech zápasech vstřelili jedenáct branek ve hře a dvakrát si připsali bonusovou branku v nájezdech, což vychází v průměru téměř tři góly na utkání.

Zlepšenou koncovku by Horácká Slavia potvrdila i v dnešním domácím utkání proti Hradci Králové.

„Nečeká nás nic jednoduchého. Hradec je velice dobrý soupeř. Sice ve druhé čtvrtině soutěže měl nějakou krizi, ale jak říká i hradecký kouč Mička, pomalu se jim zase vrací herní pohoda. Proto to pro nás bude o to těžší,“ upozorňuje šéf třebíčské střídačky Kamil Pokorný.

Jeho svěřenci s východočeským sokem letos dvakrát prohráli, doma 2:4 a v Hradci 2:3 v prodloužení. „Chceme už konečně také zabrat doma,“ říká jednoznačně Pokorný. Třebíč totiž tři ze čtyřech posledních zápasů před vlastními diváky prohrála. „Kluci hrají líp venku než na vlastním ledě. Venku jsou možná méně nervózní, možná i proto předvádějí na hřištích soupeřů lepší hokej. Věřím, že se nám to teď povede přenést i do domácích zápasů,“ dodává třebíčský kouč.

Naposledy Třebíč vydřela dva body v Mostě (vyhrála 4:3 v nájezdech), nyní by bodový zisk i zlepšenou koncovku chtěla potvrdit doma proti Hradci. „Věříme, že zlepšenou koncovku potvrdíme i doma. Před časem se nám v zakončení tolik nedařilo, ale věřím, že už jsme to prolomili a nějaké branky vstřelíme i doma, což samozřejmě nabudí nejen diváky, ale i hráče,“ uzavírá Pokorný.