Třebíč přivezla z Berouna dva body

Beroun - Pět branek v základní hrací době padlo v utkání Medvědů s Třebíčí v početních převahách. Medvědi sice vedli od šesté minuty po střele Nedvěda od modré čáry, ale tentýž hráč pak nedal trestné střílení a domácí se začali trápit. Naopak hosté vyrovnali a v poslední části šli do vedení. Pět minut před koncen srovnal Slížek, jenže po chybě Vlčka opět strhl vedení na stranu Třebíče 64 vteřin před koncem Nahodil. Medvědi nakonec vydolovali bod po střele Mrňi 38 vteřin před závěrečnou sirénou. Prodloužení se hrálo jen 44 vteřin, když rozhodl svým druhým gólem třebíčský Čech.

19.2.2009

Beroun prohrál s Třebíčí 3:4 v prodlouženíFoto: DENÍK/Josef Kardoš

Beroun – Třebíč 3:4pp

Medvědi začali výborně a od prvních minut udávali tempo hry. Měli převahu, ale střelecky se nedokázali v úvodních minutách prosadit. Hned na začátku nevyužil Beroun přesilovku, při té další nezbylo Mazancovi nic jiného než faulovat a do početní výhody šli hosté. Při dalším trestu třebíčského Kalába však už přesně zamířil od modré čáry bek Nedvěd – 1:0. Ostřílený obránce pak mohl přidat druhou branku, ale neproměnil trestné střílení nařízené za faul na unikajícího Mrňu. Hosté se do tempa dostávali pomalu a jejich jedinou možnost nevyužil v polovině prvního dějství Aleš Staněk.

Druhá dvacetiminutovka přinesla pouze průměrný hokej a hostům se zaslouženě podařilo vyrovnat. Stalo se tak ve 27. minutě v přesilové hře, když si Aleš Staněk vybruslil z rohu kluziště a nikým neatakován zavěsil pod horní tyčku – 1:1. Z šedi výkonu Medvědů možná vybočila jen tyčka nastřelená Horčičkou, ale jinak domácím zoufale nešly početní výhody a do koncovky se dostávali jen sporadicky.

V poslední třetině se na ledě děly, zejména v závěru, velké věci. Nejprve se ve 47.minutě trefil za Altrichtera Nahodil, který strhl vedení na stranu hostí. Po vyrovnávajícím gólu Slížka v 55.minutě se trefil v samotném konci Čech a zdálo se, že si hosté odvezou všechny tři body. Jenže nečekaná rána Mrňi od mantinelu znamenala vyrovnání a prodloužení, ve kterém hned v první minutě rozhodl svým druhým gólem Čech, který si šikovně vybruslil z rohu a vyhnul se berounským bekům.

Branky: 6. Nedvěd, 55. Slížek, 60. Mrňa – 59. a 61. Čech, 27. Staněk, 47. Nahodil. Rozhodčí: Jílek, Hrubý – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 10:11 navíc Braniš, Nedvěd oba (Ber) 10 minut OT. Využití: 2:3. Diváků: 850. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:2 – 1:0.

BEROUN: Altrichter – Gudas, Braniš, Vojta, Mazanec, Nedvěd, Martinec – Horčička, Slížek, Tvrzník – Besonov, Šinágl, Novotný – Kupec, Švagrovský, Vlček – Zykin, Mrňa, Pavel. Trenér Najman.

TŘEBÍČ: Lev – Sláma, Havran, Sedláček, Koktan, Bulička, R. Kadela – Čech, Zahradník, Obdržálek – Burian, Nahodil, Stejskal – Staněk, Sojčík, Kazionov. Trenér Pokorný.

OHLASY TRENÉRŮ:

Karel Najman (HC Berounští Medvědi): Tak začátek zápasu se nám povedl a měli jsme dát více než jeden gól. Šance jsme na to měli. Bohužel jsme nedali šance a pak už jsme se spíš trápili. V konci se nám povedlo vydolovat bod, ale to je pro nás málo. Chtěli jsme všechny tři.

Luboš Sláma (SK Horácká Slávia Třebíč): My jsme sem jeli bodovat a nakone jsme rádi alespoň za ty dva body. Jinak souhlasím, že v první polovině zápasu měli více ze hry domácí. Nakonec jsme měli na dosah tři body, ale i za ty dva jsme rádi.

Miloslav Růžička

19.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Muž s mačetou vnikl do domu své bývalé přítelkyně

OBRAZEM: V Náměšti vystavují unikátní sbírku historických tříkolek

Náměšť nad Oslavou - Unikátní kolekce historických tříkolek je k vidění ve Staré radnici v Náměšti nad Oslavou. Tříkolky na výstavu zapůjčil brněnský sběratel Jiří Fiala. Jeho sbírka je pravděpodobně největší svého druhu na světě.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ v Rudíkově

Třebíčsko - Třebíčský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Třebíčsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Třebíčska. Deník si tak mohou koupit na památku. Dnes se představují žáci ze Základní školy v Rudíkově.

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.