Zájem o některé hráče z týmů nejvyšší české soutěže, kteří nemají jisté místo v kádru, třebíčský kouč Jaromír Šindel avizoval už dříve. Zatím z Plzně přišel na hostování třebíčský odchovanec Marek Laš, Káňa s Bartošem jsou dalšími v řadě.


„Společně s Markem Lašem naskočí od července do přípravy už s naším mužstvem. Na jejich příchodu jsme s trenérem Hadamczikem domluveni. Dolaďují se už jen technické věci jejich příchodu do Třebíče,“ prozradil na klubových stránkách hstrebic.cz kouč Šindel.


Obě nové tváře věkový průměr už tak dost mladého týmu rozhodně nezvýší. Bartošovi je jednadvacet, loni příliš zápasů neodehrál. Na jediný zápas posílil druholigovou Opavu, dalších třináct startů si připsal v dresu prvoligové Poruby.


Káňa, který je o dva roky mladší, má výpis ze statistik ještě bohatší. Jako jedna z hvězd vítkovické juniorky dostal v pěti zápasech šanci od kouče Hadamczika i v seniorském áčku. A dalších jedenáct zápasů odehrál stejně jako Bartoš v Porubě.


První část letní přípravy zakončí třebíčští hokejisté právě dnes. „Sejdeme se 20. července. Počítáme s tím, že 24. července bychom už mohli jít na led,“ prozradil Šindel program přípravy.