TŘEBÍČ - FRÝDEK-MÍSTEK 3:2sn

Hned v úvodu si domácí zahráli přesilovou hru, ale tu nevyužili. Hosté byli v této disciplíně v úvodu lepší, takže po čtyřech minutách hry a závaru před brankou mohli slavit vedoucí branku Sturcze. Z toho si vzali Třebíčští ponaučení a druhou nabídnutou přesilovou hrou už nepohrdli. Nedvídek to vzal na sebe, a udělal dobře, protože vymetl šibenici. Do šaten ale odcházel přece jen spokojenější hostující celek. Domácí ztratili puk za svou brankou, odkud naservíroval Stuchlík puk Kafkovi, a ten pálil mimo dosah Jekela.

Druhé dějství nabídlo několik vyloučení i šancí. Tu největší zastavila Suchánkova tyčka. Skóre se tedy nezměnilo a Horácká Slavia měla na vyrovnání už jen dvacet minut.

A tenhle časový úsek stačil, vlastně jen třináct minut, kdy už poněkolikáté v této sezoně ukázal svou silnou stránku Bittner. Jeho důraz před brankovištěm zajistil vyrovnání na 2:2. Ovšem zásluhu na tomto skóre měl i Jekel, který na konci druhé a začátku třetí vychytal Klimšu.

V prodloužení měli více šancí rozhodnout Horáci, ovšem Nedvídek ani Psota se netrefili. Vítěze tak musela určit dovednostní soutěž, v níž za Slavii skóroval jako první Nedvídek, poté zachoval za stavu 1:2 chladnou hlavu Laš, který srovnal. Pak byli ve čtyřech dalších sériích na ledě pány gólmani, až v deváté vyšla Psotovy klička do bekhendu. A když Sturcze vychytal Jekel, mohli se domácí radovat z důležitého bodu navíc.

Nyní už mají na třetí Frýdek náskok osmibodový. Vrátka do předkola play-off se tedy znovu o kousek pootevřela.

Branky a nahrávky: 13. Nedvídek (Szathmáry), 53. Bittner (Psota, Furch), rozhodující nájezd Psota – 4. Szturc (Klimša, Hrachovský), 19. Kafka (Stuchlík, Tomi). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Polák, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:33. Diváci: 1 327. Třetiny 1:2, 0:0, 1:0 - 0:0. Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Čejka, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Král, Kratochvíl.