Souboj Benátek nad Jizerou s Duklou Jihlava dopadl stejným výsledkem, úspěšnější v něm ale byli domácí.

Draci vstoupili do utkání lépe a v první třetině působili lepším dojmem. Vypracovali si několik šancí, ujala se ale až šťastná teč Finsterleho ze závěru úvodní části. „V první třetině jsme domácí nepustili do jejich typického tlaku, i když jsme v jejím závěru dostali nešťastný gól. Ta střela šla tři metry vedle, ale odrazila se od hráčových kalhot. To ale k hokeji patří," nenechal se nepříznivým vývojem vyvést z klidu trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.

V prostředním dějství působili jeho svěřenci jako vyměnění. Najednou jich byl plný led a vypracovali si mnoho dobrých příležitostí. Výsledkem bylo otočení skóre díky zásahům Ostřížka a Čuříka.

„Ve druhé třetině jsme to rozbalili a měli jsme ji vyhrát víc než dvoubrankovým rozdílem, ale i za to jsme byli rádi, vážili jsme si toho," hodnotil po zápase kouč a sportovní manažer v jedné osobě.

Domácí znovu zvýšili své úsilí, gól však paradoxně padl opět za záda Štůraly, kterého překonal Kaut. Šumperk ale ještě nesložil zbraně a v 59. minutě snížil Holík. Jeho spoluhráči poté mohli v power play i vyrovnat, to se ale nestalo, a Horácká Slavia se tak mohla radovat z dalších cenných tří bodů.

„Závěr byl neskutečně hektický, přišla vyloučení, zmatky a zkušení domácí nám dali kontaktní gól. Pak jsme ale velkou bojovností a s výborným výkonem brankáře Čiliaka Šumperku už vyrovnat nedovolili. Já s kolegou Radkem Novákem jsme v Šumperku vyhráli vůbec poprvé, takže jsme strašně šťastni," radoval se Pokorný.

Třebíč tak zabrala čtvrtou příčku na úkor Dukly, která nedokázala přetlačit Benátky nad Jizerou. O osudu celého utkání rozhodla prostřední dvacetiminutovka, ve které padlo všech pět branek. Domácí se ujali vedení, Jihlava však zásluhou dvou gólů Zemana skóre otočila. Ze svého náskoku se ale hosté neradovali dlouho. Hned vzápětí srovnal Liška, a aby toho nebylo málo, za další minutu poslal do vedení domácí Jaroměřský. Dal tak výsledku konečnou podobu.

„Utkání jsme odehráli velice dobře. Kvůli naší nedůslednosti jsme ale na konci druhé třetiny během minuty a čtyřiceti vteřin prohrávali. Tohle jsme prodrbali. Horší věc je, že jsme velice špatně naložili se šancemi, které jsme měli," mrzelo hostujícího trenéra Petra Vlka.