Jeho svěřenci nezačali dobře a po matném výkonu i přehnaném respektu ze soupeře odcházeli do kabin se dvoubrankovým mankem. „Do utkání jsme vstoupili bojácně a zakřiknutě. Soupeř byl nebezpečný na kotouči a my jsme hráli pasivně, také nás to stálo třetinu," komentuje domácí trenér.

Po změně stran ale Horáci zabrali a hned zkraje prostřední části využili přesilovou hru Křištou. Ve 23. minutě vyrovnal Trnka. Jenže po dvanácti vteřinách si hosté vzali vedení zpět. Severočeši ve 25. minutě zvýšili na 2:4.

„Od začátku jsme neměli dobrý pohyb, a tak jsme zkusili změnit taktiku, přeházeli lajny a chtěli hrát aktivně. Využitou přesilovkou jsme se vrátili do zápasu a podařilo se nám i vyrovnat. Potom jsme ale udělali dvě chyby, po kterých nás soupeř přečíslil, a jak byl silný na puku, tak to sehrál do prázdné branky," uvedl na adresu Liberce Barvíř. Ve zbylém času do druhé sirény ovládli třebíčský led hostitelé, kteří stačili góly Průši a Kulhánka v rozmezí šesti minut vyrovnat.

„Chtěli jsme pořád se zápasem něco udělat a do čtvrtého inkasovaného gólu jsme byli lepší. Dařilo se nám hrát hodně v útočném pásmu, kde jsme byli nebezpeční a dostali hosty pod tlak. Naše čtyři vstřelené góly ve druhé třetině tomu odpovídají, i když těch branek mohlo být víc. Šancí jsme na to měli dost," má jasno třebíčský lodivod.

Domácí rozhodli v 52. minutě zásluhou Válka. Vedení pojistil minutu před koncem svou druhou brankou Kulhánek. „Ve třetí části jsme chtěli hrát víc odzadu, soupeř také a byla z toho taktická bitva. My jsme je jednou brejkli a využili jednogólového náskoku. Utkání se nám podařilo zakončit gólem na 6:4 a zvládnout," uzavřel hodnocení kormidelník Horáků.

TŘEBÍČ – LIBEREC B 6:4
Branky a nahrávky: 21. Křišta (Kulhánek, Trnka), 23. Trnka (Kulhánek), 30. Průša (Pachl), 36. Kulhánek (Trnka), 52. Válek (Trnka), 59. Kulhánek – 9. Žinek (Mojžíšek), 14. Matějka (Žinek), 23. Křepelka (Dupal), 25. Linhart (Matějka). Rozhodčí: Sibera – Erat, Marek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 0:2, 4:2, 2:0. Třebíč: Dobrovolný – Pachl, Křišta, Čermák, Rybáček, Kulhánek, Němec, Trnka, Válek, Svoboda, Škrdlová, Průša, Hromádka, Makovička, Pacal, Sýkora.