Na duel Dukly s Mostem už dnes asi nikdo z přítomných nevzpomíná. A když, tak jedině snad na tu euforii po utkání, když se ukázalo, že Jihlava vévodí prvoligové tabulce.

Dění na kluzišti totiž spíše nudilo. „Přizpůsobili jsme se jejich hře," přiznal po utkání obránce Vojtěch Zadražil. „Nechali jsme se ukolébat jejich hrou. Kdybychom předvedli náš obvyklý výkon, tak je přejedeme. Takhle to byla přetahovaná až do konce."

Hráče Mostu přivezl do Jihlavy nový trenér Josef Beránek, ale ani ostřílený matador zatím celku hru nijak nepozvedl. Dukla, možná i pod dojmem vítězného derby a nadcházejícího sobotního šlágru s Českými Budějovicemi, také držela spíš úsporné tempo, takže z šedesátiminutové podívané stojí za zmínku jen dva momenty. Vítězná trefa Zadražila, který z levé strany nádherně trefil šibenici mostecké svatyně. A výkon minulý týden teprve šestnáctiletého Jakuba Škarka.

Ten prokázal po návratu z reprezentační akce v Kanadě, že má stále vynikající formu, a připsal si druhou nulu mezi muži. „Chytalo se mi dobře, ale velký podíl na výhře necítím," odmítal chválu Škarek. „Někdo také musí góly střílet, abychom vyhrávali. Navíc jsem nebyl v takovém zápřahu jako David (Honzík pozn. aut.) minule v Třebíči," culil se jihlavský talent.

JIHLAVA - MOST 2:0

Branky a nahrávky: 33. Zadražil, 36. Diviš (Štebih, Jergl). Rozhodčí: Škrobák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1248. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0.
Jihlava: Škarek - Zadražil, Štebih, Dundáček, Kaláb, Šafář, Grebenyuk, Dobrovolný - Diviš, Alekseev, Jergl - Anděl, Flek, Důras - Jícha, Melenovský, Prokš - Malec, Gríger, Březina.

Venku září

Hráči Horácké Slavie se velmi rychle oklepali z nešťastné domácí porážky od Dukly a v Havířově dvě třetiny diktovali tempo hry. Do poloviny zápasu získali pohodlný tříbrankový náskok a zdálo se, že kráčí v poklidu pro další tři body.

Jenže v úvodu třetí dvacetiminutovky domácí v přesilovce snížili a výrazně ožili. Ke snížení na rozdíl jediné branky se však zásluhou obětavé hry hostí dostali až v předposlední minutě, a podobně jako Horáci ve zmíněném pondělním derby už vyrovnat nestihli. „Začali jsme dobře, vypracovali si náskok, ale v závěru druhé třetiny jsme udělali zbytečný útočný faul a nabídli domácím přesilovku, ze které skórovali. Jako rozhodující vidím ubránění dvojnásobné přesilovky domácích, v závěru už jsme si vítězství pohlídali," okomentoval zápas pro klubový web třebíčský kouč Jiří Mička.

Třebíč vyhrála na ledech soupeřů šesté utkání z dvanácti a je v tabulce venkovních zápasů nejlepší z celé soutěže.

HAVÍŘOV - TŘEBÍČ 2:3

Branky a nahrávky: 42. Meild (Kanko, Mazanec), 59. Gřeš (Sztefek, Krisl) - 7. Švec (Erat, Dolníček), 20. Raška (Malena, Zohorna), 26. Psota (Wasserbauer, Raška). Rozhodčí: Přikryl - Novák, Hanzlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1877. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0.
Třebíč: Vejmelka - Malena, Bartoň, Čejka, Bilčík, Šaur, Přibyl - Erat, Dolníček, Švec - Kusko, Polodna, Pekr - Wasserbauer, Raška, Zohorna - Šik, Miškovský, Psota - Tomek.