Třebíč nedokázala skórovat a prohrála

Vysočina – Jen dva body vydolovaly vysočinské týmy v desátém kole první hokejové ligy. Na horkém olomouckém ledě je získala jihlavská Dukla. Bez bodu přijela z Vrchlabí Třebíč, která nedokázala ani skórovat.

18.10.2010 1

Ilustrační fotoFoto: Archiv

OLOMOUC – JIHLAVA 2:3 po náj.

Dukla měla skvělý vstup do utkání. Už ve druhé minutě po akci dva na jednoho otevřel skóre Hodek. Domácí se rozjížděli pomaleji, ale ve třinácté minutě Brančík vyrovnal.

Druhou třetinu opět otevřela rychlá branka, tentokráte ji vsítili domácí. Hanáci dlouho vedli, ale ve třetí třetině udělali chybu, kterou potrestal Jeslínek.
Na nerozhodném stavu se nic nezměnilo do konce šedesáté minuty, ani v prodloužení. V následných nájezdech se prosadil pouze Aleš Padělek a získal tak pro Duklu prémiový bod.

„Utkání bylo vyrovnané, diváci viděli spoustu pěkných hokejových věcí,“ hodnotil zápas pro web Dukly trenér Petr Vlk. „Jsme rádi, že jsme získali ty dva body. Nebylo to totiž nic jednoduchého, poněvadž Olomouc je kvalitní mužstvo. O to cennější je pak naše vítězství.“

Branky: 13. Brančík, 21. Černý – 2. Hodek, 48. Jeslínek, rozh. nájezd Padělek. Rozhodčí: Smitka – Wesley, Kašík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 902. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0.

HR. KRÁLOVÉ – HAVL. BROD 5:3

Solidní utkání se špatným koncem odehráli Rebelové v Hradci Králové. V první třetině byli hosté určitě aktivnější, častěji stříleli, Luňák v domácí svatyni byl ale neprůstřelný.

Krátce po zahájení druhé třetiny udeřilo na druhé straně. Kubice dorazil Suchanem vyražený kotouč a dostal domácí do vedení. Hosté takřka vzápětí vyrovnali rovněž dorážkou po zásahu brankáře.

Tato branka nabudila více hradecké hráče, kteří za dalších osm minut vstřelili tři branky a zvýšili až na 4:1. Naději do závěrečné části vykřesal snížením Meidl. A když po akci Jiřího a Martina Ondráčkových Havlíčkův Brod snížil na 4:3, domácí se rozklepali.

Bohužel pro hosty Knotek, Němec ani Šenkeřík nevyužili dobré pozice na vyrovnání a tak přišel zákonitý trest. Tři minuty před koncem rozhodl Roubík o porážce srdnatě bojujících Rebelů.

Branky: 27. a 57. Roubík, 22. Kubica, 31. Budínský, 33. Kadlec – 23. J. Ondráček, 39. Meidl, 48. M. Ondráček. Rozhodčí: Jebavý – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:10, navíc Táborský – Knotek oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1238. Třetiny: 0:0, 4:2, 1:1.

VRCHLABÍ – TŘEBÍČ 2:0

Rozhodnutí o osudu utkání přišlo hodně brzy po prvním buly. Po vyloučení Dudáše využili domácí už ve třetí minutě přesilovou hru a branka Rusnáka byla i brankou vítěznou.

V dalším průběhu zápasu byli útočnější domácí hráči, ale třebíčský gólman Fiala držel své hráče nad vodou. Šance měli i hosté, kteří však recept na domácího gólmana nedokázali nalézt. Brankově chudé utkání nakonec ukončila střela do prázdné třebíčské branky čtyři sekundy před vypršením doby hry.

„Domácí na nás vlítli a byli lepším mužstvem. Měli více šancí a nám trochu trvalo, než jsme se z toho dostali. Od poloviny zápasu bylo utkání celkem vyrovnané. Nás samozřejmě držel nad vodou gólman, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit jediný gól. A když nevstřelíme ani jednu branku, tak nemůžeme vyhrát,“ lapidárně shrnul duel trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík pro klubové stránky.

Branky: 3. Rusnák, 60. Tvrdek. Rozhodčí: Jílek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:6, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1322. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.

Autor: Karel Líbal

18.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Pro zájemce jsou připraveny stovky kompostérů zdarma

lampionový průvod

Svátek se bude slavit v různých termínech

První čtveřice týmů nezaváhala

Třebíčsko – Roli favorita splnili. Čtyři nejlépe postavená mužstva v tabulce okresního přeboru ve 12. kole nezaváhala. Lídr z Třebelovic doma přehrál fotbalisty záložního mužstva Náměště-Vícenic. Druhé Přibyslavice zdolaly Výčapy. Třetí Blatnice loupila ve Vladislavi a čtvrtý Lipník si poradil s Hrotovicemi.